Ole huoleti, emme kohtaa

En tule häiritsemään.
33<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Kuka naikkonen siellä taas uhoaa tuntemattomalle

Äänestä
  • kun se veetyylin ukko joka vittuilee vuoronperään vasemmalle ja oikealle ja omii kaikki itselleen ja sitten suuttuu ja tossa on tulos.

    Äänestä

Mistä anonyymistä viestistä nyt loukkaannuit? Toivottavasti ymmärrät että täällä ihmiset haluavat sotkea asioita tahallaan, tai kirjoittavat milloin mistäkin omasta näkökulmastaan. Ei sillä sun kaivatulla oo aikaa kirjoitella tänne kokoaikaa tai kieroilla aiheuttaen pahaa mieltä. Koita selvittää asiat oikeassa elämässä, niin asiat alkaa sujumaan.

Äänestä
  • Eilenhän se sano niin, sen elämä on vaan palstoilla.

    Äänestä

  • Tuo aloittaja on juuri yksi niistä sotkijoista ja ihmisille vittuilijoista...varmaan pahin niistä. Haukkuu ja vittuilee kaikille ketkä vähänkään vaikuttaa siltä hänen kohteeltaan.

    Äänestä

Kohtaat, jos kohtalo toisin käy.

Äänestä

Tiedoksi vaan, ettei tule huono olo.

Äänestä

Luulisi tuon jo uskovan vähemmälläkin

Äänestä

Voimme kohdata mutta en liikaa häiritse😉

Äänestä
  • Saa häiritäkin... 🙃

    Äänestä

  • Sivustavaan kirjoitti:

    Saa häiritäkin... 🙃

    voi raukkaparkaa ...

    Äänestä

  • HÄHÄHÄHÄHÄHÄÄÄ kirjoitti:

    voi raukkaparkaa ...

    Oi miksi olet noin ilkeä ja vainoharhainen?

    Äänestä

  • Sivustavaan kirjoitti:

    Saa häiritäkin... 🙃

    Olisipa kiva kuulla tuollainen juttu omalta kaipaamaltaan.

    Äänestä

  • HÄHÄHÄHÄHÄHÄÄÄ kirjoitti:

    voi raukkaparkaa ...

    Ja ilmeisesti kirjoitat vielä toisten puolestastakin.

    Äänestä

Postata saman tiedonannon joka päivä uudelleen - ikäväpalstalla.

Äänestä

Ihminen jonka kohtaamista kukaan odottaisi.

Äänestä

En ole koskaan kantanut huolta asiasta, sinut tuntien.

Äänestä

Hyvä selvittää itsellekin, mitä tapahtunut aiemmin, kumpi häirinnyt toista jne. Kelkkaa kun kääntää toisinpäin niin alkaa tilanne tuntumaan entistä sekavammalta, et kumpi on kumpi? Tietämättä aloittajasta mitään, halusin vain heittää ilmoille kysymyksiä, ettei sotketa tilannetta entisestään? Kirjoitan tätä tottakai omista lähtökohdista, tietämättä kuka on ap? Mut epäily olemassa ristiriitaisuuksista, siksi oli parempi reakoida tällai kevyesti.

Itsellä vähän samanmoinen tilanne, ottanut etäisyyttä vain siksi, kun koen olevani toiselle taakaksi/ haitaksi? Näin toinen ainakin on väittänyt, lähtökohtana itselläni on, etten halua aiheuttaa toiselle mitään negatiivista? Tunnen olevani saamistani viesteistä toiselle jonkinlainen inhokki, koska samaa mantraa on toistettu useamman kerran, siksi parempi toimia näin eikä pahentaa tilannetta entisestään. Hyvällä ajattelen, vaikka ajatukset eivät kohtaakkaan.

Äänestä

Narsistiset kääntää aina tapahtumia toisten syyksi. He itse ovat voineet olla hankalia ja ajattelemattomia omissa tekemisissään. Lähimpänä oleva ihminen näkee narsismin paremmin kuin vieraat joille narsisti voi näytellä pelkkää hyvää ja mustamaalata toisia. Näytteleminen heiltä onnistuu kyllä. Ulkopuolisten on aina arveluttavaa kehua ketään esim. hyväksi ihmiseksi tuntematta lähemmin kenenkään vaikeuksia. Muuten syyllistyy itse samaan narsismiin jos ei ole elänyt narsistisen ihmisen kanssa. Trollit ovat levottomia.

Äänestä
  • Juu juu narsisti rakastaa omaa ääntä, kehuu itseään hyväksi ihmiseksi ja tuhoaa kilpailijan ja sen joka on saanut tietää hänen olevan narsisti.
    Ihmisillä yleensä on narsistisia kausia, oikea narsisti on liukas kuin nilviäinen. Luistaa kaikesta häntä koskevasta arvostelusta ja kohdentaa sen lähimmäiseen, uhkauksin, alistamalla, leimaamalla ja väkivalla.
    Narsistin uhrista ei paljoa jää jäljelle, hän keräilee omia murusia lopunelämää. Ja pelkää.

    Äänestä

  • Joskus siihen ei tarvita kuin yksi puhelinkeskustelu sellaisen kanssa, että hänet tunnistaa. Itse suhteessa olija on niin sokea ja tunnekoukussa, ettei näe sitä, ettei kohtelunsa ole mitään normaalia ja narsisti on taitava pitämään ihmistä siinä uskossa ja harhassa, että olisi. Muilla, joilla kyseiseen narsistiseen ihmiseen ei ole mitään tunnesuhdetta näkevät asiat miten ne todellisuudessa ovat.

    Äänestä

  • totuusontämä kirjoitti:

    Joskus siihen ei tarvita kuin yksi puhelinkeskustelu sellaisen kanssa, että hänet tunnistaa. Itse suhteessa olija on niin sokea ja tunnekoukussa, ettei näe sitä, ettei kohtelunsa ole mitään normaalia ja narsisti on taitava pitämään ihmistä siinä uskossa ja harhassa, että olisi. Muilla, joilla kyseiseen narsistiseen ihmiseen ei ole mitään tunnesuhdetta näkevät asiat miten ne todellisuudessa ovat.

    En halua häntä ajatella narsistina, vaan temperamentti/ äkkipikaisuus vaikuttaa käyttäytymiseen ja sitä kautta ajattelematta mennyttä tarkemmin kääntää tilanteen sillä hetkellä mieleiseen suuntaan, kun uskallus tai muu syy, ei riittäävä tekemään mitään sellaista, joka korjaisis tilannetta myönteisemmäksi esim. perumalla viestittelemiään väittämiä, joita ainakaan itse en allekirjoita.

    Äänestä

  • Ajattelematonko kirjoitti:

    En halua häntä ajatella narsistina, vaan temperamentti/ äkkipikaisuus vaikuttaa käyttäytymiseen ja sitä kautta ajattelematta mennyttä tarkemmin kääntää tilanteen sillä hetkellä mieleiseen suuntaan, kun uskallus tai muu syy, ei riittäävä tekemään mitään sellaista, joka korjaisis tilannetta myönteisemmäksi esim. perumalla viestittelemiään väittämiä, joita ainakaan itse en allekirjoita.

    Miksi sä sitten edes kommentoit tätä ketjua, jos näet asian noin, aivan turha selitellä jonkun narsismia jollain temperamentillä.

    Äänestä

  • mikätarveselittää kirjoitti:

    Miksi sä sitten edes kommentoit tätä ketjua, jos näet asian noin, aivan turha selitellä jonkun narsismia jollain temperamentillä.

    Kuvastaa vaan sitä, et asioissa aina variaatioita, harvemmin niin yksiselitteisiä kuin luulis?

    Äänestä

Koska ei meistä mitään tulisi koskaan. Pohdin jo asian loppuun ja siinä samassa se pienikin ihastus hävisi. Me ollaan erilaisia ja olen aika varma että sinä olet sokea sille mikä sinulle oikeasti sopisi... vaikutat elävän hieman haavemaailmassa.

Äänestä
  • Miten kukaan voi koskaan tietää mikä jollekin toiselle sopisi? No järkiperustaisesti voi tietää, mutta niistäkin järkiperustein solmituista liitoista (suurin osa ulkomaalaisia), jotka vapaampiin maihin tulee, jossa avioero on hyväksytty niin hajoaa. Ainoa minkä voi tietää, että päihdeongelmainen, väkivaltainen tms.ei kennellekään ole aopivin vaihtoehto. Noita ongelmia ei tietysti aina näe ja silloin voi suojella toista eikä haluta suhdetta, mutta silloin on reilua kertoa syy eli että on esim.väkivalrainen, luonnevikainen tai alkoholisti.

    Äänestä

  • moniymmärtäis kirjoitti:

    Miten kukaan voi koskaan tietää mikä jollekin toiselle sopisi? No järkiperustaisesti voi tietää, mutta niistäkin järkiperustein solmituista liitoista (suurin osa ulkomaalaisia), jotka vapaampiin maihin tulee, jossa avioero on hyväksytty niin hajoaa. Ainoa minkä voi tietää, että päihdeongelmainen, väkivaltainen tms.ei kennellekään ole aopivin vaihtoehto. Noita ongelmia ei tietysti aina näe ja silloin voi suojella toista eikä haluta suhdetta, mutta silloin on reilua kertoa syy eli että on esim.väkivalrainen, luonnevikainen tai alkoholisti.

    Sinä siis pidät minua väkivaltaisena alkoholistina? Kiitos vain.

    Äänestä

  • Ei kenenkään ajatuksia tiedä kysymättä henk.koht. Et tiedä lainkaan mitä hän ajattelee!

    Äänestä

  • hyvähyvä kirjoitti:

    Sinä siis pidät minua väkivaltaisena alkoholistina? Kiitos vain.

    Enkä ole siis tuo aikaisempi kommentoija.

    Äänestä

Onko tullut koskaan mieleen, että hän ei halua mitään suhteita. Kai se on oma valinta, jota tulee kunnioittaa, ilman närkästymisiä.

Äänestä

no nythän mä vasta sit huolestuinkin, äläs ny tuommosia mene lupaamaan ;) :/

Äänestä

Toivottavasti saan nähdä mun T ihastuksen taas jonkin ajan päästä.

Äänestä

S**ta*a* kiitos, olipa helpottavaa kuulla. 😌

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lupaantämän kirjoitti:

En tule häiritsemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu