https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/11957f00-2204-42ec-b506-fa4eb0d2192c
Saatiin pösön myötä vähän laatuakin näihin Opel vehkeisiin.
Voittoa vihdoinkin
5
107
Vastaukset
- erimieltä
Kyllähän sitä voittoa tehdään kun tehdään autosta romu. Kaikki kovan palkan insinöörit potkitaan pois ja laadukkaat saksalaiset osat korvataan häiriöherkillä ranskalaisilla ja kiinalaisilla liittimillä. Insinöörit korvataan ranskan varamiespalvelun ja kuntouttavan työtoiminnan juopoilla jne... En todellakaan osta! Olisin ostanut opelin silloin kun se olisi tehnyt kaikkein eniten tappiota koska silloin olisin hyvillä mielin tiennyt että auto itsessään on paras mahdollinen ison rahan rakettitieteen insinöörit suunnittelemassa mistään ei tingitty osat materiaalit kaikki kalleimpia premium osia ja testaukset tehty huolella jne...
- muumit.kateissa
"auto itsessään on paras mahdollinen ison rahan rakettitieteen insinöörit suunnittelemassa mistään ei tingitty osat materiaalit kaikki kalleimpia premium osia ja testaukset tehty huolella jne..."
Just joo. Juuri sen takia että Opelit olivat niin hyviä autoja niitä ei kukaan ostanut vaikka hinnat olivat halvimpia saksalaisista autoista.
Joutavaa horinaa. - GmOpel
Ei vaan täysin loogista opel voitti ennen kaikki autotestit ja oli varsin suosittu. Jostainhan ne on tinkineet sehän on selvä.
- RellunPaikka
GmOpel kirjoitti:
Ei vaan täysin loogista opel voitti ennen kaikki autotestit ja oli varsin suosittu. Jostainhan ne on tinkineet sehän on selvä.
Millähän vuosikymmenellä tuo autotestien voittaminen tapahtui? 60-luvulla ?
- tuulilasijatm
90 ja 2000luvulla ja jo ennemmin 80luvullakin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585070
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224509Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961727- 901394
- 791344
- 2281308
- 3061025
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840