Ei nyt vielä ole aivan parhaasta päästä
http://www.xn--s-0faa.tv/forecastlocation.jsp?city=Rodos
Sää rodoksella
5
150
Vastaukset
- Pöh-nyt-on-talvi
Ei Rodokselle vielä mennäkkään. Ensimmäiset lomalennot alkavat huhtikuun lopussa.
Voihan joku tietenkin sinne nytkin mennä, reittirennolla, mutta mikään talvikohde se ei ole eikä koskaan ole ollutkaan. Eikäkoskaan tule olemaan.
Talvella mennään Kanarialle taikka sitten Thaimaaseen tai Floridaan. Itselleni tuttuja ovat juuri Kanarian saaret sekä Florida. Florida on paikka, jossa kannattaa edes kerran elämässä käydä. Sieltä sitten retki Key Westiin, jossa ainakin itse käydessäni oli helteistä; (n 30 astetta varjossa). Matkani oli tammikuun alussa.- voisylvienpyhät
Tämähän on Kreikka-osio. Olen minäkin käynyt vaikka missä, mutta mitä h....tiä Floridalla on tämän kanssa tekemistä. Siellä voi nimittäin jäätyä appelsiinit puihin talvisin, mikäli et oikeasti tiennyt. Luettele ne nyt käymäsi paikat alkaen Viron kylpylöistä, mutta kuka kiinnostuu.
- Secundo
Ainakin sinä kiinnostuit, koska kysyit niistä paikoista. Tosin niitä kohteita on niin paljon, että herkkäunisemmat nukahtavat, joten jätän kertomatta.
Muuten - viron kylpylät kyllä voittavat mennen-tullen nämä paikalliset "vesijuoksupaikat", joissa et saa hengen rauhaa omalle uintituokiollesi. Yhtenään ovat notkumassa nokkasi edessä - fysiologisesti täysin turhan räpiköinnin vuoksi (vesijuoksu ei kehitä lihaksia eikä hapenottokykyä eikä mitään muutakaan fysiologisesti mitattavaa arvoa). Enemmän hyötyä voisi olla kiikkutuolissa keinumisesta.
Tämä on vain oma mielipiteeni -muut voivat olla toista mieltä.
- sääaihe
Selvitä netistä sana: sarkasmi. Facebookissa voitte sitten luetella käymiänne paikkoja ymmärtämättä, että miksi se ketään kiinnostaisi. Ketään ei kiinnosta Kreikka-osiossa Viron likavedessä kylpemiset.
- Kalimera
Sanot: "Ketään ei kiinnosta Kreikka-osiossa Viron likavedessä kylpemiset."
Ainakin sinua kiinnosti, koska vastasit, vaikka olemmekin Kreikka-osiossa.
Ja Kreikka-osiossahan ei tietenkään saa puhua muusta kuin Kreikasta. Mieluiten vielä pelkästään Kreikan kielellä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2723372Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211853Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.281527- 841401
- 1371048
- 811004
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.65884Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86776Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61707Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51686