Step in siteitä?

Åboa

Niin, mitäs merkkiä kannattais ajatella stepparisiteiksi, -kengiksi. Mua vaan kiinnostaa steppareitten helppokäyttöisyys, vaikka muuten niistä ei moni perustakaan. Kerran vuokrasin Emery-merkkiset niitä ei vissiin enää kaupoissa.

6

5083

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rete

      Mullon 4 vuotta vanhan stepinit burton merkkiset ja todella olen tyytyväinen. Monihan niitäkin on morkannu, mutta mulla ne on aina pysyneet jalassa vaikka hypinkin. Eli ku mulle on höpötetty semmosta et jos on stepinit ja hyppii, ni kenkä lähtee helposti irti siteistä, mutta mulla ei ainakaan kertaakaan näin oo käyny. Ja todellakin se helppokäyttöisyys on plussaa!!! :)

      • Åboa

        että helppokäyttösyys puhuu puolestaan, kumma ettei ole yleistyneet enempää.
        Onko syynä sekin ettei ole valmistajien kesken standardia eli kengät ja siteet ei sovi ristiin eri merkeille? Ja siten hinnatkin pysyy ylhäällä.


      • emery
        Åboa kirjoitti:

        että helppokäyttösyys puhuu puolestaan, kumma ettei ole yleistyneet enempää.
        Onko syynä sekin ettei ole valmistajien kesken standardia eli kengät ja siteet ei sovi ristiin eri merkeille? Ja siten hinnatkin pysyy ylhäällä.

        Itselläni oli emeryn stepperit ja mielestäni ne on aivan sairaan hyvät... Oon kokeillu muutaman kerran burtonin steppereitä mutta emeryn stepperit on todella hyvät, ainoat siteet jotka ovat mielestäni paremmat ovat ne flow´n siteet, tavallaan stepperit mutta paljon paremmat, ne missä haikkari taittuu taakse ja jalka sisään ja menoks... Stepperit on aivan liian aliarvostettuja, paljon käytännöllisempiä kuin normit siteet...


      • icon
        Åboa kirjoitti:

        että helppokäyttösyys puhuu puolestaan, kumma ettei ole yleistyneet enempää.
        Onko syynä sekin ettei ole valmistajien kesken standardia eli kengät ja siteet ei sovi ristiin eri merkeille? Ja siten hinnatkin pysyy ylhäällä.

        Step innit on aika huonot. Noin puolissa niistä ei oo sitä taka osaa joka tukee jalkaa. Sit jos niis on niin kenkä on siitä jonku sentin päässä. Eli ne ei tue jalkaa kunnolla. P.S tietenki pari poikkeustakin on!


    • Pöööööööööööööööööööööööööö

      Et tee steppereillä yhtään mitään. Jos helppokäyttöiset hyvät siteetn haluat niin osta Flow -merkkiset siteet. Ne ovat todella hyvät ja helppokäyttöiset.

      • Rete

        Miten niin steppereillä ei tee yhtään mitään?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3372
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1327
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1319
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      981
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      859
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe