Tämä viikko on ollut ikävä suojatiellä. Espoossa kävi ikävästi tänä iltana. Jalankulkija jäi auton alle. Minulla oli läheltä piti tilanne suojatiellä Maanantaina. Yksi auto pysähtyi, kaksi ei. Tapaus ei tapahtunut Espoossa. Töihin olin menossa ja jalkakäytävä oli peilijäässä. Suojatiekuri pitäisi palauttaa. Suojatieterroristeilta kortti pois. Suojatien kuuluu turvata jalankulku.
Suojatiepiittamattomuus
9
155
Vastaukset
- PientäEpätarkkuutta
Espoossa tapahtunut yliajo ei tapahtunut suojatiellä.
- AudiKing
Varmaan saksalaisautoilija, jota ei säännöt koske, mutta so what? Pitäisihän tuo säännöttömyys nyt jo olla kaikkien tiedossa. Ihme porukkaa, kun eivät osaa väistää. Puuttuuko itsesuojeluvaisto kokonaan? Mitä häh?
- totuus-löyty
Tuo ajoi ihmisen yli tahallaan jalankulkutiellä eli varmaan nuori Bemari kuski huumeissa ja pelannun Grand Tief auto pelejä liikaa.
- EnTajua
Jalankulkutie?
- Mattikimi
Kulmahousumies?
- esteetön_sen_pitää_olla
Monet autoilijat ovat valitettavasti asennevammaisia. Eivät tajua että ovat oikeasti ne joiden pitää antaa suojatien yli pyrkiville jalankulkijoille ESTEETÖN kulku yli.
- Jalankulkija_
Ainakin Helsingissä autoilijst pysähtyvät ja antavat tietä suojatielle pyrkivälle. Myönteinen kehitys asiassa on tapahtunut muutaman viime vuoden aikana.
Pyöräilijät taas ovat todellinen riski jalankulkijoille. - nimimerkki.erkki
Jalankulkija_ kirjoitti:
Ainakin Helsingissä autoilijst pysähtyvät ja antavat tietä suojatielle pyrkivälle. Myönteinen kehitys asiassa on tapahtunut muutaman viime vuoden aikana.
Pyöräilijät taas ovat todellinen riski jalankulkijoille.Vaasassa ei vastaavaa kehitystä ole näkyvillä. Jää varmasti alle jos astuu suojatielle.
- Slummialue
Eikö ollut hiekoitettu espoon kinttupolkuja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617150Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415980Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144785Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1353004S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021