Nimi miestä myöten

Robottiruttunen

Miten voikin olla sattunut että virolaishiihtäjä on nimeltään Veerpalu, ja käyttänyt veridopingia! Veripalvelu!

Ja eikö tämä ole sekä isä Andrus Veripalvelu ja nyt poikansa Andreas Veripalvelu! Otettu voimapullosta toisellekin jalalle ja polvelle.

Tästähän saisi hyvän kampanjan viron spr:n verenluovutustoiminnan mainoskasvoksi seuraavalla sloganilla, joka pyörisi televisiossa ja Tallinnan bussipysäkkien mainostauluissa:
"Veriryhmääsi tarvitaan hiihtoliitossa. Tule kuukausiluovuttajaksi! SPR veerpalu."

Nomena estää omenan.

1

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfjöksdj

      Kestävyysurheilussa on veritankkaus ollut osa toimintaa jo 80-luvulta. Kun näitä juttuja tulee ilmi, niin ei pitäisi ketään järkyttää.
      Samoja tarinoita tulee pyöräilystä ja kestävyysjuoksusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      86
      1570
    2. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      71
      1200
    3. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      174
      1105
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      52
      902
    5. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      881
    6. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      868
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      868
    8. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      792
    9. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      9
      783
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      35
      769
    Aihe