Et voi venäjä ko ottaa päähän minäminä -tyyli. Luviatietoa kuntalaisille -palstalla on pari henkilöä jotka muistuttavat jatkuvastim itä jakuinka paljon he ovat tehneet minkäkin asian eteen. Hyi olkko. Yks keisari ja toinen keisarinna.
MINÄKESKEISYYS
9
130
Vastaukset
- selitys
???
- kissanhännännostaja
Ne tekee vaalimainontaa ja pyrkii tunnetuiksi seuraavia kunnallisvaaleja varten .
- Eikaikkipyri
Sitähän se on. Ei mukavaa. Tuskin yli 70-v. kuitenkaan pyrkii...
- Painostusta
Kukas se hännän nostaa jossei kissa itse?
- Turhakkeet
Paljon on luppoaikaa, auttaisikohan se että menisi töihin ja maksaisi veroja kuntaan, niin sitten voisi jotakin vaatia kunnalta.
- Urheiluhullu
Taita ol töis. Ja sillo harvoi ko o perhen kans, se täyty kertto kaikil.
- Seuraaja
En ole nyt ihan varma kenestä täällä vaivaa nähdään, mutta mielestäni on vain hienoa, että tässäkin kylässä on aktiivista toimintaa ja toimeliaita ihmisiä niiden ympärillä.
- Sinappihuntu
Todellaki. On vain niin, ettei oikeet hyväntekijät ja toimeliaat koko aja mainosta ittees.
- Anonyymi
Ja taas se alkaa....minäminäminä, mun kaverit ja minäminäminä. Ihanaa kun on minäminäminä, nostetaas vähän toisiamme facessa esille ni sitte vois olla vähän myös sinäsinäsinä, mutta ennenkaikkee aina MINÄMINÄMINÄ!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20814158
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m162141Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?371311Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941166- 1141106
- 221070
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30852Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80678Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80673- 63653