Odotellut jo kuukausia scalaa

Keskustelu24homosuhteet

niin milloin tulee myyntiin, kuvista ja ensituntumista päätellen laadukkaan oloinen peli.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Scalan odottelun tuska voi hyvinkin olla lievempää kuin omistamisen.

      • TotuusSkodisteista

        Onneksi Scala sakkasi ja romahti pahoin jo ennen ensiesittelyä. Harva joutuu kärsimään omistamisesta, kun valitsevat Toyotan.


      • Nimierkki
        TotuusSkodisteista kirjoitti:

        Onneksi Scala sakkasi ja romahti pahoin jo ennen ensiesittelyä. Harva joutuu kärsimään omistamisesta, kun valitsevat Toyotan.

        Käytetyn Korollan saa kolmella tonnilla, uudesta Scalasta joutuu maksamaan Suomessa ainakin 20 tonnia.

        Uusi ŠKODA SCALA ensiesitellään Suomessa alkukesästä 2019.


      • Faktajuttu

        Näin on. Tero ei ymmärrä.


    • Nykytin

      Skodalla on jo aikaisemminkin ollut uuden mallin kanssa tuotantovaikeuksia. Skodan uusi Scala-mallisto tulee myöhästymään, koska henkilökunta ei osaa vieläkään rakentaa scalaa siten, että se läpäisisi Euroopan unionin autoille asetetun turvallisuus asteen. Valitettavasti tämäkin malli tullaan hutiloimalla tehtyä ja se kyllä näkyy heti laadussa.

      Skodaa harkitsevat: Olkaa varovaisia.

      • HolistinPaniikkiKasvaa

        Teron epätoivo on surkeaa luettavaa ja pelko haisee jopa bittiavruuden läpi. Keksisit edes jotain järkevää provoa.


      • Näin.on.näreet

        Ai tuolla koulupohjalla? Älä unta näe.


    • ei.ikinä.skeidaa

      On se jorma vaan aina jorma. Yhtä tyhymä kun saapas. Te olette vähän yksinkertaisia, skeidako teistä semmotteen tekee he hee

      • tätä_mieltä

        Parasta tässä on kuitenkin se. Että itse olet 25 kertaa yksinkertaisempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      495
      8627
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      121
      5899
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      288
      4904
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4645
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      73
      4203
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      164
      3972
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3798
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1741
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1302
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      899
    Aihe