merkata sinulle kovin paljoakaan, jos pystyt tuosta noin vaan unohtamaan. Toivon kuitenkin sinulle kaikkea hyvää ja haluan sinun olevan onnellinen.
En tainnut
29
<50
Vastaukset
- Ilmansuaoononnellinen
Niinpä niin,samat laulut alkoivat taas.
- eiolesiitäkyse
En vain jaksa enää tuhlata aikaa sinun/hänen miettimiseen.
- tyhmäkösiellä
tuohan on juuri se mitä ap sanoi. tuhlata .. heh heh.
- Ootainamielessä
EN OO UNOHTANU😍😍😍😍😍😍
- Ihanaolet
Niin sinäkin 😍😍😍😍😍😍
- Ootainamielessä
Ihanaolet kirjoitti:
Niin sinäkin 😍😍😍😍😍😍
Otatko yöksi "kaikkuun"😙😙
- Kunolisitjo
Tottakai otan 😍
- Ootainamielessä
Kunolisitjo kirjoitti:
Tottakai otan 😍
Mut et oo yksin😣😣😣
- Ihanuuus
Olen yksin ja sinua odotan 😚
- Ootainamielessä
Ihanuuus kirjoitti:
Olen yksin ja sinua odotan 😚
Ai, no sit oot väärä " tyyppi"😣😣😣😣
- Elämänkasvutarina
En tiedä kuka olet. Mutta oletko miettinyt kirjoittamaasi sekunnin vertaa?
Veikkaan että et ajatellut. Katsos tapahtuneita asioita ei tarvitse unohtaa, eikä niitä pysty aina edes unohtamaan. Ihmiset merkitsevät toisilleen jotain silloin, kun ollaan tuttuja, ystäviä tai rakkaita ihmisiä toisillemme. Voin miettiä tuntematonta ihmistä, silloin kun hän mieleeni tulee. Voin puhua hänestä tai olla puhumatta hänestä. Ehkä olen luonut mielikuvan hänestä ihmisenä tai ehkä mielikuvan jossain muussa mielessä. Mutta ei minun tarvitse jäädä kaipaamaan vierasta ihmistä, onhan tämä melkein mahdotonta - jos ei ole ollut yhtään mitään.
Voin silti toivoa sinulle myös kaikkea hyvää ja toivoa että, löytäisit jonkun hyvän ihmisen rinnallesi. Vaikka en sinua koskaan saanut oppia tuntemaan, koska tuskin tapaamme koskaan enään tämän elämän aikana. - Vastaan
Että en ole unohtanut mä ainakaan. Välillä vaan tarvii lomaa kaikesta ajattelusta.
- Ennustan
Miten voisin sinut unohtaa? Varmaan vanhainkodissakin sinut muistan, vaikkei meidän jutusta tulisi tämän kummempaa?
- Eisenkummempaa
Joskus on vain parempi unohtaa tietyt ihmiset.
- lflgglgl
Tällaisen koko elämän kestäneen pilkanteon vuoksi kukaan ei enää merkitse yhtään mitään minulle näen kaikki ihmiset vain ilkkujina. Tavoitteena päästä kaikista eroon ja elää loppuelämä erakkona. Seuraavaa elämää ei tarvitse tulla tämä riitti. Tosin minullahan ei ole minkäänlaista päätäntävaltaa mihinkään. Jotenka todennäköisesti helvetti alkaa taas vain alusta.
- SiskoYstäväsiAina
Hei sinulla kovin synkkä näkemys tulevaisuudestasi. En pysty yhtymään tuohon näkemykseesi täysin. Totta on että, pilkka satuttaa ja on satuttanut todella pahasti.
Erakoksi kenenkään ei tarvitse ryhtyä, elämä se ei sovi kuin harvoille ihmisille.
Samaa mieltä olen tuosta että, tänne riitti myös kaikki kura mitä olen niskaani saanut vuosien aikana. Oli päätäntävaltaa tai ei, löytyy ihmisiä, jotka kuriin kiusaajat panevat..
Kaikki tulee muuttumaan vielä paljon paremmaksi, periksi ei anneta sisko, ei anneta!
Arvokas ihminen olet ja olemme jokainen täällä oikeutettuja ihmisarvoon ja hyvään elämään. Kiusaaminen, pilkka tulevat loppumaan ja he ihmiset jotka ovat piinanneet meitä vuosiakausia, tulevat kuuntelemaan hiljaisina. Ei elämääni voi tulla kuka mies tahansa, mies joka vihaa naisia, joka on kostonhimoinen omien ongelmiensa takia, jolla ei ole huumorintajua, älykkyyttä ja joka ei omaa fiksua ja rakastettavaa luonnetta. - tietoistakiusaa
Kyllä ihmisten synkkyys aika paljolti on heidän kokemustensa kautta myös. On totta, että elänässä tapahtuu ikäviä asioita: tulee eroja, sairastumisia, kuolemaa ym. ja näistä selvitään kuka mitenkin ja harvemmin tuommoiset ihmisten uskoa muihin vie. Mutta kiusanteko jota tulee noihin tilanteisikn liittyen ja jos se tulee useamnalta ihmiseltä niin se rikkoo. Minusta tahallaan kiusaavat ovat kyllä kärsimyksensä tavallaan ansainneet.
- lflgggä
tietoistakiusaa kirjoitti:
Kyllä ihmisten synkkyys aika paljolti on heidän kokemustensa kautta myös. On totta, että elänässä tapahtuu ikäviä asioita: tulee eroja, sairastumisia, kuolemaa ym. ja näistä selvitään kuka mitenkin ja harvemmin tuommoiset ihmisten uskoa muihin vie. Mutta kiusanteko jota tulee noihin tilanteisikn liittyen ja jos se tulee useamnalta ihmiseltä niin se rikkoo. Minusta tahallaan kiusaavat ovat kyllä kärsimyksensä tavallaan ansainneet.
Yhdenkään en ole kärsivän nähnyt päinvastoin.
- ylitehoinenautokin
Tuollainenkin sanonta *hirviöt tulevat suojelemaan sinua"... eli jotkut kkk-komentajat, poistavat sitten ihan todellisessa elämässä kaikki "uhkaavat" tekijät ja ihmiset samalla..
Autoilupojille todellakin hyvä elokuva tuo "Vanishing Point", mielenkiintoinen seikkailuelokuva on tuo. - VeryMad
Ei tarkoita sitä että olisin unohtanut. Ei vain ole muuta keinoa kuin pyyhkiä kaikki menneet ja odottaa että aika tekee tehtävänsä. Se kuulemma parantaa, näin on joku sanonut. Et vain antanut edes mahdollisuutta.
- Onkuinkus.pesässä
Koita nyt vaan jaksella. En tiedä kenelle on mutta usvassa ei toista voi nähdä. Kissa hiiri leikkiä voi leikkiä lopunelämää, mutta onko siinä järkeä. Jos on jotain asiaa niin sen saa vapaasti esittää.🙂
- SeJokuMuistuttaa
Ap, perustuuko väite unohduksesta oikeisiin sanoihin ja oikeisiin tapahtumiin? Täällä ei kannatta vetää johtopäätöksiä ainakaan. Joku muu voi kirjoittaa hänen suullaan tai hän voi hetkellisesti olla turhautunut ja väsynyt tilanteeseen tai sitten kirjoittaja onkin ollut koko ajan ihan joku muu.
Ihastukset on helposti unohdettavissa, mutta kun rakastuu se ei olekaan enää niin helppoa.- ymmärränedellistä
Ei tosiaan ole helppoja unohtaa, vaikkakin ihminen tottakai jos tunteet esim. on yksipuolisia tai rakkautta ei ole niin luonnollisestikin haluaa unohtaa ja voihan se olla taakkakin jollekin ihmiselle, että häneatä tykätään, jos hän ei tykkää.
- Ootainamielessäin
FREDIÄ KUUNTELEN😉😉😉😉
- Jokuminunkinmielessä
Kuka aina on sinun mielessä "Ootainamielessäin"?
- Ootainamielessäin
Pappa😍😍😍😍😍
- Neljävuotta
Surupusero....oot kirjoittanu ennenkin.....
- T-nainen
Jos näyttää ettei asioista tule mitään. Ei ole puheyhteyttä. Tai ei haluta samoja asioita. Niin. Pakko mennä eteenpäin. Ei ole kyse siitä että unohtaisi, pitäis toista epämerkityksellisenä. Vaan että ei voi jäädä elämään jossitellen.
tuskin ketään, jota kohtaan on tunteita edes hieman ollut mukana, pystyy tuosta vaan unohtamaan. En ole koskaan erojen jälkeen pystynyt, aina on ollut tippa silmän kulmassa, enemmän tai vähemmän.
Erot ei koskaan helppoja ole =/ joskus vaan..
aika, paikka, ja ihminen on väärä, siihen suhteeseen. sen vaan tuntee ja tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5321746Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18867- 84853
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101796Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49711- 63705
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2687- 63666
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?65598- 65533