Muistoja, kokemuksia ym. kerroppa tietosi.
Taksikopin historiikki
muistellaan
10159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Rohkeasti vaan kirjoittamaan. Historiikissa saa olla myös särmää.
Monella naisella on varmasti "muistoja"
tähtäät "muistosi"?
Kortelaisen veljekset ja Kainulainen Arto olivat ainakin ennen taksina Sonkajärvellä taisi olla joitakin muitakin?
Sen muistan ko lapsosena olin äetin matkassa lääkärissä. Odotushuoneessa käev supina jotta pittää heettee hoosut poes ja pyllistee. Talossa talon tavalla.
Taksikopin tiloissa toimi lääkärin vastaanotto 60 luvun lopulle asti. Muut huoneistot olivat lääkärin asuintiloja.
Kaikella on aikansa.
Mittee tuhmoo oel tuohonnii kijotettu? Kaekilla on aekasa on tottuus.
Jos joku oikeasti haluaa kirjoittaa taksikopin historiikin. Kannattaisi ehkä järjestää tilaisuus jossain ja kerätä yhteystiedot ja sitten tavata henkilöitä jotka haluaa muistonsa julkisuuteen. Tällä palstalla tuskin löytyy asiallisia mielipiteitä.
Kasurisen Timo huolehti nuorison suksineen aamusella linja-autolle, jos vanhemmat olivat jo töissä. Hoiti työnsä ammattitaidolla ja luotettavasti. Kiitokset vieläkin, ikäänkuin sijaisvanhemmalle.