hänen läheisyydessään???
Miltä sinusta tuntuu
kyss
25<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
🦓 .
On olemassa Hän, jonka läheisyyttä kaipaa,
ja "HÄN.tä", jota ei etsi ku joku Interpol. "HÄN.tä", joka luulee ja kuvittelee olevansa Koko Suomen komentaja, Suo Rastaan Elliittiä. Liimaa, joka tukkii jokaisen kudokset, ja ilmaa, joka katoo "ittekseen" s(k)unkin renkaista. Kuuluko Varmasti ilman Ämyriä, häh?
"HÄN.tä" väijyy laserdronenakin ikkunan takana ja autos kojelaudan allah tuhoomassa mm. toisten silmiä.
Mitäs luulet tost jälkimmäisestä...miltä tuntuu? ;)
Tuntuu erityisen hyvältä , olen onnellinen sillon.
Siltä että haluaisin tulla lähemmäksi , hengittää hänen tuoksua , antaa helliä pusuja kaulalle , poskiin , huulille..
Vähän hernostuttaa, tärisyttää, toisaalta tuntuu kotoisalta. :) Olis kiva tutustella.
Joo, onhan se ihan lystiä.
Jännittävältä...epävarma olotila, en tiedä varmaksi nykyisin kuinka hän reakoisi vastaavasti?
Ota selvää niin tiedät.
Älä yllytä sitä enempää vainoaan sitä akkaa jota täälläkin mustasukkaisena vainoaa. Se akka ei selvästi halua tota itelleen. Ehkä toi on ollut liian väkivaltainen sille
Kyl olen enempi odottavalla kannalla, jos tulkitsen jatkossa toiselta merkkejä kiinnostuksesta mua kohtaan (selkeitä) niin voin ottaa selvää, muuten jatkan arkeani entiseen tapaan.
En tarkkaan muista, mutta yleensä hyvältä. Joskus myös tosi huonolta, riippuen aina miten kohteli.
Sydän hakkaa kiivaasti...kihelmöivän ihanalta, niin kuin joku näkymätön voima vetäisi mua häntä kohti.
Kivaltahan se tuntuu ja samalla haikealta...ehkä ei koskaan tulla olemaan yhdessä, vaikka niin vähän lupaili...
Nykyään surulliselta ja nolostuneelta. Joskus aiemmin iloiselta ja odottavalta. Sekä ennen että nykyisin kiihtyneeltä ja kaipaavalta.
Haikean pakottavalta onnen ja epätoivon välimaastolta.
Hyvältä; tutulta ja turvalliselta, mutta samaan aikaan jännittävältä.
Hän saa minut tuntemaan itseni tasavertaiseksi itsensä kanssa ja tuntuu, että olisin tullut kotiin viimeinkin. :)
Hyvin sanottu
Inhottavalta. Varattu eukko silmät kiinni etumuksessani ja jatkuvasti käsikopelolla haaruksissani. Oloni on kiusallinen m-eukon läheisyydessä
Oudolta.. vaikea selittää.
samanlaisia tunteita kuin silloin kun ensimmäistä kertaa rakastuin, mutta silti erilaiselta. Nyt tunnen samalla jotain erilaista.. jotain samankaltaisuutta.. siis jotain hassua tunnetta kuin tuntisin hänet heti vaikka hän oli tuntematon. Jotain kuin niin olisi kuulunut olla ja niin olisi aina ollut tarkoituskin että olen hänen...…..tuollaista en ole tuntenut aikaisemmin vaikka olen ollut suhteissa ja vaikka olen aidosti ollut rakastunut ennenkin. Hänessä on jotain erilaista.
Koitan välttää läheisyyttään koska en pysty hallitseen itseäni kunnolla jos hän on lähellä.
Jos haluat hänet, miksi vältät? Mitäs jos annat luvan, että se hillintä osittainen menee? Tapahtuisiko sitten jotain ihan kauheaa?
Tuo on niin iso kokemus ettei niitä elämässä tule noin vaan vastaan. Ei välttämättä koskaan kaikille. Vaikka taustalla olisi vaikea ympäristö tai toinen olisi varattu tai muuta hidastetta, ei noin isoa tunnetta voi oikein sivuuttaakaan. Ei vaan pysty.
Jos tunne näkyy hänestäkin, olette molemmat sen saman keinulaudan eri päissä. Kipeää keinuntaa. Kipeäksi sen tekee uskaltamattomuus, epävarmuus ja moraalinen pohdinta, Hän ehkä haluaa tulla puolellesi sisimmässään, liikkuvassa keinulaudassa se vaatii kuitenkin uskoa. Välillä tasapaino voi horjahtaa ja yritystä on jatkettava, jos haluaa perille. Välillä on taas pakko kerätä voimaa, kun epävarmuus vastapuolen tunteista ja tahdosta kalvaa.
Jotenkin samaistun sanoihisi ihan täysin.
Ei ole vaikeita ympäristöjä eikä varattuna oloja. Ei työpaikkaromansseja eikä ikäeroa. Hän on vaan vaikea ihminen jonka takia ei onnistu ja pysyttelen etäällä etten menetä itsehillintää. Ei huonoihin suhteisiin kannata lähteä
Suhteessa ne terävimmät kulmat hioutuu tasaisemmiksi, ehkä olet turhaan huolissasi. On siihen kuitenkin syy miksi ikävä-palstalla kirjoitit tuonkin vastauksesi häntä ajatellen.
Mietin ja toivon että toivottavasti hän on onnellinen sen kenen kanssa onkaan ja hänellä on ehkä jo perhekin. ja olen todella pahoillani silloisesta tungettelustani ja ahdistamisesta.
Vähän liiankin hyvältä... pitäisi taas päästä testaamaan hänen läheisyyttään niin voisin kuvailla tarkemmin ;) Hänen seuransa on niin huumaavaa että minusta tulee jotenkin aivoton ja päästän usein suustani kaikkea älytöntä juttua kun en pysty keskittymään muuhun kun häneen.
Kaikelta! Tuntuu kaikelta.
Ei olla nähty 28 vuoteen