, valkoisella Fosforilla, joista jäi läjäpäin siviileitä !?
(KUka yleensä aseisti Isisiä siinä toinen arvoitus, Juutalaistenkin asekauppa ko !`)
Yhdysvallat käyttää kemiallisia-aseita Syyrian Isisiä vastaan
10
143
Vastaukset
- terroristivaltiousa
USA on käyttänyt kemiallisia aseita mm. Vietnamissa ja Kolumbiassa. Se ei ole mitään uutta.
- Abrahamm
Hyvä että Yhdysvallat hävitetään maantasalle, joten Jenkkimieliset muuttakaa sinne pian !?
- vanhus
Harmittaako kun kommunismi häviää maapallolta lopullisesti, Aina kädet toisten taskussa, Kerjäläisetkin pyytää tarpeeseena
- Anonyymi
vanhus kirjoitti:
Harmittaako kun kommunismi häviää maapallolta lopullisesti, Aina kädet toisten taskussa, Kerjäläisetkin pyytää tarpeeseena
Kyllä harmittaa! USA ja vstaavat kapitalistit ovat ne, joiden kädet ovat toisten taskut ja lopulta muutam prosentti väestästö omista lähes kaiken varallisuuden.
Juuri tätä yrittivät kommunistit estää.
Mutta sinunlaisilla ei rittää ymmärrys kokonaisuudesta.
- Abrahamm
Eikö kummallista kun Trumppi ei hyväksy Venezuelan valtiollista öljyyhtiötä, mutta Norjassa sen hyväksyy varauksetta !? Sellaista on maailma Eskoseni !?
- Anonyymi
Syyrian pommituksista vastuuseen Israeil, Ranska ja pääterroristi Yhdysvallat, jos ei muuta kuin tuhoamalla tuhkaksi !?
Tärkeintä on muistaa että USA on aina ollut hyvyyden puolella ja kaikissa toimissaan edistänyt vain rauhaa ja oikeudenmukaisuutta - senhän todistavat jo lukemattomat Hollywood -elokuvat. Lisäksi: USAn sydän huokuu pelkkää rakkautta kaikkia maailman kansoja (ja heidän luonnonvarojaan) kohtaan.
- Anonyymi
Olipa taas lapsellinen kirjoitus. Sinun maailmankuvasi on pohjimmiltaan uskonnollin ja musta-valkoinen. Yhdysvallat on sinulle kaiken pahan ilmentymä. Tällä palstalla muilla kirjoittajilla on realistisempi maailmakuva. Jokainen maa on joskus oikeassa ja joskus väärässä.
Tsemppiä kirjoittamiseen! Sinä tarvitset sitä. Anonyymi kirjoitti:
Olipa taas lapsellinen kirjoitus. Sinun maailmankuvasi on pohjimmiltaan uskonnollin ja musta-valkoinen. Yhdysvallat on sinulle kaiken pahan ilmentymä. Tällä palstalla muilla kirjoittajilla on realistisempi maailmakuva. Jokainen maa on joskus oikeassa ja joskus väärässä.
Tsemppiä kirjoittamiseen! Sinä tarvitset sitä.Sepä persu älähtää johon kalikka kalahtaa😁
- Anonyymi
Palstanatsi kunnostautuu jälleen avauksessa. Löytyi suurimmat pahantekijatä: juutalaisetpa tietenkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100991
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54918Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61810Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142741- 65685
- 78531
- 39508
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86507- 40506
- 70486