kertaus on opintojen "äiti" eli kuten esim.mitä vääpeli on plv toiminnassa

wankka

Kertaukset on hyvä asia ja mikäli niihin ei valtio anna rahaa.Kerratkaa vapaaehtoisesti ja ylläpitäkää,sekä kehittää jo annettuja taitojanne.Kyseinen toiminta myös ylläpitää teidän fyysistä kuntoa ja luo myös yhteenkuuluvuutta,joka on aina hyväksi.

6

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Köyhät ja työttömät menee sinne, ei rikkaat.

    • HajotaJaHallitse

      Yhteenkuuluvuutta? Suomi on jakautuneempi kuin koskaan. Kiitos nykyisen porvarihallituksen.Ja siihen se onkin pyrkinyt koko ajan ja saanut kansan retkuun.

    • Mnbvcxz2

      Olen ollut muutamissa Veh-harjoituksissa ja kyllä siellä on ihan laidasta laitaan väkeä. Niin rikkaita kuin työttömyysrahalla kituuttelevia. Ehkä keskimääräistä enemmän noissa harjoituksissa sattui olemaan pienyrittäjiä ja opiskelijoita. Joku yrittäjä totesi, ettei leijona- tai rotarytominta kiinnostanut, kun siellä oli vähän tietynsorttista porukkaa. Jäi epäselväksi minkä sorttista. Mutta noissa mpk-harjoituksissa oli kiinnostavampaa asiaa kuin varusmiesaikana ja koulutus suoraan sanottuna paremmin suunniteltua.

    • Ydinkysymys

      Miksi kansa puolustaisi suomalaista Suomea, kun eliittimme pyrkii kaikin voimin sen tuhoamaan suurmamutuksella!?

    • wankka

      ei sitten ja siinähän kuolette.Minä en teitä puolusta.

    • Trteytu

      Täälläkin nämä Moskovan tilatut meuhkaa. Menisit jo rassaamaan vaikka itärajan tuolle puolen ruosteista panssarivaunuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      200
      5713
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5604
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      190
      4603
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4043
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3920
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3566
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      20
      1424
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1350
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      19
      1035
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      960
    Aihe