Nuoriso kauppojen edessä

Mitä mieltä työ ootta nuorista jotka pörrää kauppojen eesä??
19236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Paskasakkia. Turpaan vois vedellä jos ois joskus sen verran aikaa.

Äänestä
  • No hyvä ettei sulla ole aikaa vedellä mua turpaan. Anna tulla sitten, on mulla netti kavereitä jotka hakkaa sut jos niillä on aikaa jos sulla on aikaa?

    Äänestä

  • AjanKysymys kirjoitti:

    No hyvä ettei sulla ole aikaa vedellä mua turpaan. Anna tulla sitten, on mulla netti kavereitä jotka hakkaa sut jos niillä on aikaa jos sulla on aikaa?

    Hakkaako ne netissä vai?

    Äänestä

  • hästäg netti fight

    Äänestä

  • virtuaalimeininkiä kirjoitti:

    Hakkaako ne netissä vai?

    No ne hakkaa tietenki sitä nettiä niinkö se sanoki.

    Äänestä

  • offkurse kirjoitti:

    No ne hakkaa tietenki sitä nettiä niinkö se sanoki.

    Taitavat vain nyrkittää omaa peliohjainta nettiä vahdatessaan.

    Äänestä

Sinuun verrattuna tervepäistä sakkia.

Äänestä

Asiallinen kysymys. Aikoinaan oli kyläkaupoissa pörrääjiä ja siellä kuulumiset olivat tärkeinmpiä kuin ostaminen, myyjä myi tuotteiden ohella kuulumisia joten siksipä sinne kerääntyi paikallisia pörrääjiä.
Sen ajan jälkeläiset keräänntyvät nykysiin keskuksiin yllä pitämään perinteitä joten vanhempien pitäsi olla ylpeitä omista lapsistaan.

Äänestä

Jälkeenjääneiden junttien vähämielisiä penikoita. Näkeehän tuon jo niiden naamasta että pienen piirin geeniperimästä on nämä apinat tehty.

Äänestä
  • Sitä se on geeniperimää.Kun katsoo ja kuuntelee kun ovat vanhempiensa kanssa liikkeellä niin huomaa ettei se omena ole kauas puusta pudonnut.

    Äänestä

Mietityttää mikseivät nuoret keksi parempaa ja kehittävämpää tekemistä kuin päivä toisensa perään kaupan edessä notkumisen. Menisivät vaikka hiihtämään tai luistelemaan tai lähisalille lihaskuntoa kohottamaan. Jos mun lapset päntiönnään notkuisivat kaupan edessä, hakisin kyllä omani kotiin!

Äänestä

Joku jonnenpoikanen siinä ovensuussa keikisteli pyöränsä kanssa. Oli haitolla joten pukkasin sivummalle. Sinne se jäi itkemään. Oisin kussu päällekin vielä jos ois kusettanu.

Äänestä

Nuoret on samanlaisia nuoria, kuin me olimme aikanaan.
Linja-autoaseman eteisessä ootettiin kyydin lähtöä. Kyllä meitäkin hätyyteltiin ulos sieltä.
Muistetaan, että nämä nuoret hoitavat joskus meitä🤗

Äänestä
  • Nämä vellihousut ei hoida ketään

    Äänestä

Vammaisia penikoita pääasiassa nämä

Äänestä

Onkos kukaan miettiny sitä koskaan ennenku alkaa haukkumaan ketään vammaseksi niin kattokaa tätä paikkaa täälä ole saatana mitään tekemistä nuorille tai paikkaa mihin mennä!! Kesällä voi puistoissa tai tämmöisissä kyllä olla mutta miten sit ku ei pystykkää puistossa istumaan kaupat ainoa paikka missä on lämmin! Rakentakaa "paremmat" ihmiset sitten paikka saatana missä me voidaan olla ettei tarvi siinä kaupoilla istua!! Ja turha tulla sanomaan että menisitte salille tai nuokkarille vittu sanon minä! Ku kaikki ei välttämättä halua istua nuorisotilalla missä ei saa teherä mitään tai käydä salilla valoja päähän

Äänestä
  • Mene kotias, kutsu vaikka kaverit kylään.

    Äänestä

  • Onko siellä kaupan aulassa sitten enemmän tekemistä kuin nuokkarilla? Te ette vain halua olla valvotuissa olosuhteissa, koska siellä ei voi nuuskata, tupakoida tai impata.

    Äänestä

Ottavat mallia emmentaalista!Rosvoavat minkä kerkiää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ikinuori66 kirjoitti:

Mitä mieltä työ ootta nuorista jotka pörrää kauppojen eesä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu