Mitäs tähän sanotte?

Toyotan tekniikka on tunnustettu niin luotettavaksi että se on päätetty ottaa testiin todellisissa äärioloissa:

https://tekniikanmaailma.fi/kilpajuoksu-kuuhun-sai-uuden-kilpailijan-toyota-rakentaa-japanin-avaruusjarjestolle-kuumonkijan/

Tähän ei ihan joka automerkki pysty. Häh!?
16<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hyvä valinta Toyotalta imagon kannalta. Kuu on ainoa paikka jossa Tojon taakse ei keräänny jonoa.

Äänestä
  • Luulisi se olevan suurempi huoli niillä jotka sinne toyotan taakse jäävät..lol

    Äänestä

Kuuhun on matkaa lähes 400000 km, joten mikään japanilainen tekniikka ei kestä niin pitkälle. Mönkijä tuhoutuu jo ennen käyttöä.

Äänestä

hieno kunnian osoitus Toyotalle. eipä sellaista matkaa mikään itäauto skoda kestäisikään, sehän ruostuisi matkalla olemattomiin ja tekniikan saisi vaihtaa aika monta kertaa matkan varrella.

1Äänestä

Takaisinkutsut kannattaa hoitaa ennen lähtöä.

Äänestä

Nyt on ihan vääriä merkkejä kuuhun nousussa.. Kunhan nyt tekisivät edes täällä maalla suoraan kulkevan ja ruosteelta suojassa olevan kotteron, niin sitten vasta harkitseisivat avaruuden valloitusta. Kuussahan tosin saattaisi mönkijän runko kestää ruostumata, kun ei ole happea ilmassa. Jonoakaan ei ainakaan vielä taida perään muodostua..

Äänestä

Kaikki tojot käyvät vain bensalla, mistäs meinasi tojokuski tankata tojonsa kuussa? Ei taida olla bensa-asemia kovin tiuhassa.

Äänestä

Katkeroituneet vajakit täällä vaan riehuvat läpi yön kun maailma masentaa.

Äänestä

Ei pitäisi tuonne avaruuteen lähettää romua. Paalaus täällä maan päällä on paljon parempi vaihtoehto.

Äänestä
  • Kaikki Tojot pitäisi lähettää kuuhun.

    Äänestä

Hauska aloitus Holistilta jälleen. Hän se osaa kääntää vaikka ruosteisen Toyotan kultaiseksi Mersuksi.

Äänestä

No ei ole ainakaan minun elinaikana kuussa. Toyotoilla menee 30 vuotta että saavuttavat sellaisen kilometrimäärän.
Mitenkähän se määränpäässä huolletaan viikon välein?
No tulee kuitenkin takaisin kutsu ennenkuin pääsee ilmakehän ulkopuolelle.

Äänestä

Kuolemaantuomittu projekti. Ei kuussa voi toimia mikään muu kuin sähköauto. Ihminen käy Marsissa ennenkuin Tojon sähköauto valmis.

Äänestä
  • Ei roiku kauaa. Vilkku päälle ja ohi. Tojo mönkii ja premium painaa ohi..

    Äänestä

Jaahas ja ala-koululaiset on saanu uudet tabletit!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toyota.kestää kirjoitti:

Toyotan tekniikka on tunnustettu niin luotettavaksi että se on päätetty ottaa testiin todellisissa äärioloissa:

https://tekniikanmaailma.fi/kilpajuoksu-kuuhun-sai-uuden-kilpailijan-toyota-rakentaa-japanin-avaruusjarjestolle-kuumonkijan/

Tähän ei ihan joka automerkki pysty. Häh!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu