kumpi kannattais mielestänne hankkia, Canon digital Ixus vai Konika Dimage G600, molemmat sais suunnilleen samaan hintaan, molemmat pieniä ja metallirunkoisia (soveltuu hyvin mun käyttöön...) Konikassa ois 6megapixeliä ja Canonissa 3.. Toisaalta Canonin kyllä miellän hiamn paremmaksi merkiksi mut mut...
Dimage G600 vai digital ixus
8
3591
Vastaukset
- pnieminen
jos valinta osuu näihin kahteen, kummatkin varmasti ajaa asiansa ixus500 vs. g600 ei kuvanlaadussa ole isoja eroja, omat mieltymykset ja vaatimukset ovat henkilökohtaisia asioita. kannattanee tsekata vaikkapa steves digicam sivustoilta testikuvia, niistä yleensä irtoaa aika hyvä kuva mihin kamera kykenee kotikäytössä.
- Ammattilainen
Ammatikseni valmistan kuvia digikameroista, ja voin sanoa, että tuon Konica Minolta G600 laatu on huomattavasti paljon parempi kuin Canon Ixuksen. Niin... Ja MINOLTA on LAATUMERKKI. Konaca ja Minoltahan yhdistivät voimansa, siksi nykyään Konica Minolta.
Linssi on laadukas HEXANON.- G600
FotoLindassa G600 maksaa 309€
- sss
G600 kirjoitti:
FotoLindassa G600 maksaa 309€
Anttilassa (ainakin NetAnttilassa) näytti olevan hinnalla 269 eur. Meinaan ostaa. Ja kiitos vinkistä, tuo Steve's Digicam -sivusto oli aivan loistava!!!!
- ja heh heh
Minkähän alan ammattilainen?
Tekstistäsi paistaa selvästi jonkinasteinen katkeruus, mitä se sitten onkin. - She
Siis toi g600. Tarkennus hämärässä tosi hankalaa, tuntuu et ihan tuurista kiinni millon onnistuu.. Kameran omilla autotoiminnoilla kuvanlaatu myös ihan mitä sattuu, ulkokuvat yleensä hyviä, sisäkuvat taas ei. Ei taida noi 6 megaa palvella asiaansa.
- ostaa?
OnOffissa Minolta G600 249€, kannattaako ostaa?
- Nakki
Onks tos g600 mahdollisuus käyttää kaht muistikorttii? pystyyks niittte välil vaihtelee kuvii sen kamera välityksel ilma mitää lisälaitteit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768