Ja se on hyvä asia ! Saikin kaatua tuo suomen huonoin hallitus. MV lehdessä hauska juttu ja kuva tuosta hallituksen kaatumisesta :0)
Sipillä sössi hallituksen ja kepun kannatuksen
MV.tuo.uusi.karpo
27143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Vain on Putin ottanut siitä kuvan.
Taas joku suvakki jaksaa vinkua valheitaan.MV lehti on hyvä lehti.
Jos valheista tykkää niin sitten.
Juha sipilä mv.
Juutube - Ratkaisijan Paluu.
no Rinne on Suomelle kuin Trumppi Usalle
Taas joku lestaadiolainen kepu pappa selittelee. Kepu on huono.. Olis ehkä ok ilman tuota kamalaa sipilää.
Elokuva suomesta vuonna 2019.
Todella hyvä, Sanoma totta !!
Suvaitkaa ja maksakaa kulut.
Emme tarvitse yhtään isis miestä. Siksi äänet saa PS.
On tuo Sipilä taitava politiikko, punavihreät hän yllätti niin, että niiltä meni pasmat sekasi!
Mitä taitavaa on leikata lomarahoista, ja Köyhiltä ja kärsiviltä ihmisiltä ? Kikyttää yksipuolisesti käskyttämällä ?
Onneksi keskustalle tulee todellinen romahdus vaaleissa, veikkaus on että alle 10 menee prosentit,
Eiköhän nyt luuliisi jo kaikkien tajuavan että jos Keksutaa ja Kokoomusta ei olisi niin Suomi olisi hyvä maa. Vihreät kannattajineen tietysti myös jonkilainen ongelma yhteiskunnalle.
Punavihreet esitää haittaveroja jo ruokaankin, pliis älä Antti esitäkkään tuollaista sanoi Sipilä!
Juhlapäivä tulossa. = rosvosakki joka ollut petoksella vallassa saa kansalta monoa. Ja kovaa. Kepusta takiaispuolue.
Juudas-juha sukeltaa talvivaaran altaaseen.
Politiikka perustuu petokseen teatteriin ja huonoon muistiin. Täytetään omat ja sukulaisten taskut. Vallan ja ahneuden himo sopii monelle politikolle. Oppositio pääsee hallitusvastuuseen ,ajat varmaan paranee?
Vertaappa edellisen hallituksen saavutuksia jossa oli nää oppositiopuolueet nykyiseen Sipilän hallituksen saavutuksiin Sipilä voittaa 100-0!
Näinhän se meni.. Hallitusvastuu syö kannatusta. Oppositio räksyttää ja jarruttaa,ay- pomot häristelee ja........?
Kepuleilla+PANiikkI.+Meneekö+alle+10%...+Hehhee.+Päästään+kepupettureista.+Sipilä,+Berner,+Heikkinen..+Takiaispuolueeksi.
Tosi suomalainen.Jälkiviisaus,ja vahingonilo paras"köyhän"ilo Höh.HöH Varmaan Sipilä pääsi kepuli konstilla pääministeriksi samoin Mooses...?Ei sitten mitään hyvää...Nyt ei pula-aika yllätä vaikka leipäjonot pussi päässä kasvaa.
Sipilä sentään yritti tuoda dynamiikkaa päätöksentekoon. Olemmehan sitä ennen saaneet jahkailusta tarpeekseen ja nytkö sitä taas haetaan? Tekevälle sattuu niin hyviä kuin huonojakin asioita. Pääasia, että tehdään ja opitaan. Toivotaan, että kannatus vähän nousee, jotta voi sitten jatkaa. Politiikassa joutuu tekemään kompromisseja. Niin kokoomus kuin keskustakin niitä tekivät, mutta kutsuttiin lehmän kaupoiksi. Silloin kaikki muutkin joutuvat niitä tekemään, mutta silloin media puhuu kompromisseista ja asia saa positiivisen mielikuvan. Äänestämään!
Taisi se Sipilän hallitus sössiä vähäsen muutakin:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006067901.html
Kaikki paljastuu pikku hiljaa!
Todellakin järkyttävä hallitus - uskomatonta touhua!
Valtakunnanoikeuteen koko roskasakki. kepu ja sinitiitiset sekä kokkarit. se kä tuo NERG. sen höpötykset on yhtäuskottavia kuin kepulaisen Saarikon jolta tulee ääntä suusta pirusti pyöritellen mutta kaikki sisältö uupuu ja vastausta ei tuu mihinkään.Oisivatko olleet Pekkarisen koulussa.
Oisko virkamieshallitus paras vaihtoehto ,kun näitä tunareita näyttää piisaavan?