Romani urheilijat

Montako Romani urheilijaa tiedätte?Itse tiedän Leif keiskin boxaren,Mikael lindgren paini Gunnar Isosaari maalivahti Allan Jokinen voimanosto.
3858
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olikohan Jokereissa 90-luvun alkupuolella maalivahtiosastolla häärinyt kanukki Allain Roy romani juuriltaan, sellainen jostain jäänyt mieleen.

Äänestä

Onhan noita raviojastajia jokka päljää huvin.hiviö kusjeka pakjon.ja minta nurkkilojöö.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Wallu43 kirjoitti:

Montako Romani urheilijaa tiedätte?Itse tiedän Leif keiskin boxaren,Mikael lindgren paini Gunnar Isosaari maalivahti Allan Jokinen voimanosto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu