Heikki ei saa apua masennukseensa,

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannabiksen aineosa CBD on ei psykoaktiivinen aine, jota käytetään masennukseen lääkkeenä monessa maassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutiset_ kirjoitti:

koska käyttää kannabista: "Puoli vuotta pitäisi olla ilman, mutta kun on niin paha olla"

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/heikki-ei-saa-apua-masennukseensa-koska-kayttaa-kannabista-puoli-vuotta-pitaisi-olla-ilman-mutta-kun-on-niin-paha-olla/7315542#gs.08lr6w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu