Missä olis hyvä pulkkamäki Karviassa?
pulkkamäki
11
205
Vastaukset
- lainaaja
Karvia on vähän tasnen kylä, ei tule äkkiseltään mieleen, kun Kanttin Jokipirtin pihaantulotie ja sitten se polku samaan pihaan sieltä koulun puolelta MUTTA ne on vähän vaaraallisia, kun niisissä on mahdollista laskea sille kävelysillalle ja se silta ylittää joen, oli jäässä, tai ei, niin sattuu jokatapuksessa. Ainakaan se ei ole pikkulasten mäki ilman aikuista "siltavahtia" missään nimessä. Minulla ei tule muuta mieleen, mutta jos joillakin muilla on, niin kertokaa. Tuon Kanttin hyvä puoli on se, että sinne on helppo autollakin mennä ihan viereen kamojen kanssa. Tottahan niitä mäkiä sitten tietty pitkin mettiä on, Saunaluomallakin, mutta siellä on sitten hiihtolatuja, joita ei tietenkään saa pulkalla pilata.
- lainaaja
Väärällä sillalla vaan, muutoin varmaan pätevä mies :)
- turvallisuus
Eikö kunta tai kylätmk voisi palkata hänet siihen hommaan, olisi turvallista lasten laskea.
- Lapsukka
Kanttissa on turvallisempikin mäki siitä näyttämön sivulta länteenpäin. On muotoiltu rinne. Torrossa on myös lasketteluun sopivia rinteitä.
- Laskettelija
Laitilan nousus Kauhalammin liki on siinä kodan ympärillä montakin hyvää kohtaa. Maantielakson tienpäätä vastapäätä Harjaluoma/Hietikon montulla on myös hyvä.
- puksu
Yhtenäiskoulun takana, urheilukentän päässä, Torrossa
- Anonyymi
Nyt kohta ei oikein missään. Taitaa pulkan pohja ylikuumentua, josta voi seurata metsäpalovaara.
- Anonyymi
Ylisen naveton katolta tunkiolle.
- Anonyymi
Kenellä on maho "lehmä" kotona?
- Anonyymi
Onkos sekin sukuvika, jos pulkka ei luista?
- Anonyymi
Ylisen navetan katolta on hyvä laskea kunhan ei laske sisälle.
Miksipä silti ei.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433543- 362164
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301829- 171589
- 231538
- 141518
- 241397
- 141267
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781225Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881182