Kertokaa miehet mitä ajattelette.
Olisiko teistä ihanaa/kiihottavaa rakastella kahden naisen kanssa (kaksi naista ja yksi mies) samaan aikaan?
Entä olisiko kiihottavaa katsella näitä naisia kun hyväilisivät toisiaan? Ja liittyisit sitten seuraan?
Voisitko kuvitella eläväsi tällaisessa suhteessa?
Vai onko jotenkin täysin vastenmielinen ajatus?
Galluppi Miehille
30
144
Vastaukset
- NoSugar
Kuullostaa hyvälle, arkisinkin.
- seonhyvä
jos naisessa(ni) on sopivasti lepsoa.
- Mikämeno
Voi tsiisus. Miettikää nyt muunkin kuin kalunne kautta.
- Gallupisti
Tää on nyt kysely. Miehet saa vastata miten kokevat asiat.
- Ah.tsiius
Enemmän on parempi, keskimääräisen naisen halukkuuden huomioiden, niin sellainen 30 naisparia olisi sopiva.
- galaluuppi
Ei. Yhdessä tarpeeksi
- Anonyymi
Kahdestaan on jotenkin turvallisempaa. Olisko sinustakin?
- Anonyymi
Näin itsekin ajattelen miehenä. Kolmen kimpassa voi tilanteet karata käsistä ja tulla raiskattu olo lopuksi jollekin? Ehkä jotkut tykkää sellaisestakin?
- Anonyymi
Lesbopari etsii siittäjää?
Ei kiitos.- Anonyymi
Tää ei ollut nyt mikään lesbopari etsii siittäjää juttu.
T:Ap - Anonyymi
Voisiko sellainen kuvio toimia? Haluaisin auttaa jos voisin. Mutta onhan se kyllä arveluttavaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisiko sellainen kuvio toimia? Haluaisin auttaa jos voisin. Mutta onhan se kyllä arveluttavaa.
Onhan noita maailmalla..
Kolme ihmistä elää yhdessä.
Kait se vaatisi kovaa tahtoa ja rohkeutta elää yhdessä. Rakkautta ennen kaikkea.
T:Ap.
- Anonyymi
Riippuu ehkä vähän siitä että muodostuisiko asiasta ongelmaa niiden kahden naisen välille koskaan. Enkä nyt tarkoita mustasukkaisuutta vaan sitä jos toinen vaikka tympääntyisi mieheen eikä enää haluaisi hänen olevan kyseisessä suhteessa mutta tympääntynyt osapuoli haluaisi kuitenkin olla sen toisen naisen kanssa. Silloin siitä varmaankin tulisi ongelma...
- Anonyymi
Pitääkö asioita ajatella noin vaikeasti kun eihän meistä kukaan tiedä edes elinpäiviemme määrää..?
Mitä jos ne kaks naista vaan rakastais sitä miestä ja haluais olla kolmestaan ja kolmen kimppaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitääkö asioita ajatella noin vaikeasti kun eihän meistä kukaan tiedä edes elinpäiviemme määrää..?
Mitä jos ne kaks naista vaan rakastais sitä miestä ja haluais olla kolmestaan ja kolmen kimppaa?Silloin siinä ei varmasti olisi mitään ongelmaa myös.
- Anonyymi
Tilanne OK suhde not.
- Anonyymi
Kiihottava ajatus mutten kuitenkaan käytännössä haluaisi. Olen hyvin perinteinen mies ja haluan perinteisen parisuhteen, joka minulla onkin. Naiseni on numero yksi ja seksi hänen kanssaan on sitä mitä haluan ja toki myös hänkin.
Ajattelen näin, että jos parisuhteen seksiin tarvitaan näitä lisäosia, siitä puuttuu muutoinkin jotakin, joita näillä yritetään täyttään. Liekö onnistuu? - Anonyymi
On kiihottavaa katsella, ;) Voisin littyä. ;)
Voisin elää kolmiossa suhteessa. ;) - Anonyymi
Jos kaikille osapuolille olisi ok niin silloin itsellenikin kävisi.
- Anonyymi
Yksi haaveistani tuollainen. Emäntä toinen ja toinen yksi muu nainen. Tuo😊
- Anonyymi
ei kiinnosta,.liikaa töitä mutta oishan se kätevää kun toinen tekee esilämmittelyt.oletko nyt mies ihan loppuun asti ajatellut?ehkä kerran vois kokeilla mutta sen jälkeen ei mieti nyt kaksi naista tarpeineen.sinusta voi hyvin äkkiä tulla se sivusta katsoja koska vaikka luulet olevasi maailman kovin panomies niin kyllä se nainen varmaan voittaa 10-0 lelujen kanssa.ja keskusteluissa 10-0 kodin hoidossa 10-0 ja tietenkin voi käydä niin että ruvetaan ehdottamaan toista miestä koska se tasa-arvo toimii kumpaankin suuntaan.paitsi jos uskonto kieltää se on kätevä miehen kannalta.näin vaikeasti ajateltuna.ja vaikka en ole uskovainen tai muuta, pidän myös naisen kanssa suutelua ja vehtaamista pettämisenä,kuten varmaan nainen mies mies hommaa ja vielä varmaan sylkee päälle koska sehän se pahin synti on,mutta lesboilu on kaunista.
- Anonyymi
1 1 on ennenkin riittänyt. Toisesta tosin ei voi koskaan tietää.
- Anonyymi
Jos yhden ihmisen nautinnon eteen ei jonkun mielestä ole tarpeeksi haastetta, on ihan turhaa tuhlata aikaansa kehenkään muuhun kuin itseensä.
Seksi on parhaimmillaan älyllistä akrobatiaa, jossa nautinto syntyy täydellisestä luottamuksesta ja intohimosta toista kohtaan.
Jotenkin tuntuu älyllisesti alamittaiselta katsella miehenä kahden naisen peuhaamista, vaikka itsellä olisi mahdollisuus keskittyä 100% aistikkaaseen kanssakäymiseen luonnollisella tavalla vastakkaisen sukupuolen kanssa. Kyllä mä voisin nauttia siitä, varsinkin jos naisilta sais merkittäviä katseita kun katselis heitä. En varmaan nauttis cuckold tyylisestä aisuri menosta tms tosin mutta kyllä sitä kerran kokeilis sitäkin, puolin ja toisin. Oon vähän sillä mielellä että jos kenestäkään ei tunnu pahalta niin ei siinä mitään, sen näkee sit ite tilanteessa aina. Mun suhdenäkemys on sen verta avoimeen kallistuva ainakin tunnepuolella että sen osilta pitäs toimia.
- Anonyymi
En usko että kyseinen juttu toimisi.
Se o aina kolmannen korvapuusti. - Anonyymi
Ehdottomasti, sellainen järjestelyhän olisi kuin unelma. Mielelläni katselisin eikä aina tarttis ees osallistua. Ja oikein ison leveän sängyn kun hommais, niin kaikki mahtuis joka ilta käpertymään toistensa lähelle. Olis täydellistä tuoda kahdelle naiselle aamukahvit sänkyyn. ;)
Tietysti kaikki riippuu kemioista miten yhteiselo onnistuisi, mutta ainakin minulle tuo olisi unelmien täyttymys. Ois aika unelmakimppa :)
- Anonyymi
Fantasiana ok, mut käytännössä ei.
Entisessä elämässäni joo.
Nykyisessä kaikki on niin täydellistä, kaunista, romanttista, puhdasta, ihanaa takkautta, etten haluaisi tuoda siihen mitään lisää.- Anonyymi
rakkautta
Tuntuisi epätasa-arvoiselta ja oudolta, jos minulla olisi kaksi naista, mutta vaimollani vain yksi mies, mutta jos olisi hyvä ystäväpariskunta, joka tulisi meidän kanssa ja keskenään hyvin toimeen, pitäisimme luonnollisena, että seksi olisi tullut mukaan ystävyyteemme. Olisimme tavatessamme yhdynnässä toisen puolison kanssa ja kotioloissa oman kanssa.
Olisimme yleensä samassa huoneessa kahtena parina, ei ryhmäseksinä ja pitäisimme yhdynnän jälkeen noin vuorokauden tauon, etteivät miehet sekaantuisi toistensa spermaan.
Jos olisimme lomalla mökillä tai matkalla, tuntuisi luonnollisimmalta olla vain vieraan puolison kanssa yhdynnässa, vaikka loma kestäisi sitten kolmekin viikkoa.
Olisi pitänyt tulla kohdalle jo nuorena, nyt ei enää jaksa aloittaa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831549Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä681342Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2141311Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2311281Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121090Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041049Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍134999Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65963- 89943
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123848