Nissan Qashqai ei ole maastoauto

aikaherätä

Käy hermoon, kun hakee myynnissä olevia oikeita nelivetomaastoautoja niin sivut ovat täynnä etuvetoista rellun kopiota.
Euvetoinen Nissan Qashqai ei ole maastoauto, sillä ei ole mitään tekemistä sellaisen kanssa.

9

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • napsuni

      Älä nyt viitti pilata trendipellen päiväunia, hän on ostanut velkarahalla MAASTURIN, "maasturin" joka jää ensimmäiseen kuralätäkköön kiinni... jopa mun vanhassa P12 Primerassa on enemmän maavaraa 16" vanteilla kun jossain X3 BMWssä tahi vastaavassa "luksuspurkissa"...

    • Nottahäjyy

      Ei varmaan olekaan. Siitähän puuttuu jakolaatikko ja lukot akselilta. Halpaa paskaa, mut tosi paljon noita liikkuu

      • napsuni

        Kertoo paljon ihmisten älykkyysosamäärästä ja laumakäyttäytymisestä, "Hei kaikilla on maasturit,se on muotia, meilläkin pitää olla!"


    • ihanMantavaaMenoa

      Isot on murheet pojilla.

    • vaggineet-veks

      Nettiauton haussa voi jättää tietyt automerkit pois. Tarkan haun puolella on valinta "Merkki & Malli > Poista nämä hakutuloksista". Sitä kannattaa käyttää.

      • MikaOjantaus

        Ei kyllä heti tulis mieleen hakee nettiautosta jotain muovikippo Nissania.


    • Captivated

      Tosi outoa, että etsii Nissan Qashqain myyntisivuilta maasturia, vaikka itsekin tietää, että sieltä ei sellaista löydy.

    • sattuman-satoa-

      Ei varmaankaan maastoauto, mutta kyllä siitä näyttää olevan jossakin tilanteissa hyötyä. Yhtenä päivänä sattui kohdalle tapaus, kun tiekarhu oli ajanut omakotitaloalueella polanteita pois, ja siitä omakotitieltä ei ollut varmaan koko talvena tehty lumitöitä kunnolla, niin karhun jälkeen oli jäänyt melko korkea nousu sinne pihatielle. No, Qashqai tuli juuri pihaan, ja kiipesi kovin helpon näköisesti pihaan. Ajattelin että tuosta ei kyllä tavallisella henkiöautolla olisi voinut edes yrittää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5037
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1920
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1813
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1680
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1664
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      232
      956
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      877
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe