Joista yksikään ei ole Toyota!
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/70674b71-29dc-40a9-a5ac-184dfc847a83
Audi, Seat, Skoda, VW, Mersu, Aiways, Kia, Pösö, Honda, Fiat.
Muutaman vuoden päästä Aiways taitaa olla tunnetumpi kuin Toyta... Paitsi ISISksen sissien keskuudessa, jotka ovat katkeraan loppuun asti Toyta-faneja!
Ihania uusia sähköautoja!
9
135
Vastaukset 9
- Kekkosen.aikaa
Niinmutkun se uusi Corolla pesee kaikki.
Siinä on kyllä sellainen peruskippo ettei mitään rajaa.
Ei latausmahdollisuutta
Ei nelivetoa
Automaatti vain höpöhybridinä
Ei dieseliä
Vetokoukku on koriste
Kyllä tuollainen on enemmän tuulahdus menneisyydestä kuin uusi automalli. - Kovarassi
Taitaa mennä konkkaan toyo..pelkästään pohjois amerikassa tammikuussa myytiin 173 tuhatta tojoa.
- Ihme_ja_kumma
Miten joku voi olla noin kateellinen Toyotalle!?
- Eiooniikuennen
Iskä sano että skoda on paras ja tojo on huono.
- dafasdf12098
Sulla on viisas iskä.
- Vw_jyrää_ja_voittaa
Taitaa tulla toyotalle loppu. Papat saavat siirtyä muiden merkkien asiakkaiksi ja muut hönöt rassaa corolloita niin kauan kuin osia saa.. Onneksi jopa Skodalta on tulossa sähköautoja niin papat voivat siirtyä kansan autosta toiseen..
Sähkö ja lataushybridien myynti on alle 1% myynnistä! Hui!
Toyotan hybridi ne vaan myy kohisten ja myynti vaan nousee! Ai että!
- toijollekin.sähköä
Aika vaimeaa kohinaa. VWn autoja ostettiin Suomessa viime vuonna 32.000 kpl kun tojo jäi noin 15.000. Maailmanlaajuisestikin tojo on jäänyt selkeästi VW taakse.
https://focus2move.com/world-car-group-ranking/
tojo höpöhybridit ovat menneen maailman kamaa. Ei niitä mikään muu valmistaja edes halua tehdä. Tojo itsekin on kehittämässä sähköautoja ja dumppaa mukahybridit heti kun sähköautot ovat valmiita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 122822
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.24787- 39695
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s35680Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?45600Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67548Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?52546- 76537
- 34525
- 63506