Joista yksikään ei ole Toyota!
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/70674b71-29dc-40a9-a5ac-184dfc847a83
Audi, Seat, Skoda, VW, Mersu, Aiways, Kia, Pösö, Honda, Fiat.
Muutaman vuoden päästä Aiways taitaa olla tunnetumpi kuin Toyta... Paitsi ISISksen sissien keskuudessa, jotka ovat katkeraan loppuun asti Toyta-faneja!
Ihania uusia sähköautoja!
9
111
Vastaukset
- Kekkosen.aikaa
Niinmutkun se uusi Corolla pesee kaikki.
Siinä on kyllä sellainen peruskippo ettei mitään rajaa.
Ei latausmahdollisuutta
Ei nelivetoa
Automaatti vain höpöhybridinä
Ei dieseliä
Vetokoukku on koriste
Kyllä tuollainen on enemmän tuulahdus menneisyydestä kuin uusi automalli. - Kovarassi
Taitaa mennä konkkaan toyo..pelkästään pohjois amerikassa tammikuussa myytiin 173 tuhatta tojoa.
- Ihme_ja_kumma
Miten joku voi olla noin kateellinen Toyotalle!?
- Eiooniikuennen
Iskä sano että skoda on paras ja tojo on huono.
- dafasdf12098
Sulla on viisas iskä.
- Vw_jyrää_ja_voittaa
Taitaa tulla toyotalle loppu. Papat saavat siirtyä muiden merkkien asiakkaiksi ja muut hönöt rassaa corolloita niin kauan kuin osia saa.. Onneksi jopa Skodalta on tulossa sähköautoja niin papat voivat siirtyä kansan autosta toiseen..
Sähkö ja lataushybridien myynti on alle 1% myynnistä! Hui!
Toyotan hybridi ne vaan myy kohisten ja myynti vaan nousee! Ai että!
- toijollekin.sähköä
Aika vaimeaa kohinaa. VWn autoja ostettiin Suomessa viime vuonna 32.000 kpl kun tojo jäi noin 15.000. Maailmanlaajuisestikin tojo on jäänyt selkeästi VW taakse.
https://focus2move.com/world-car-group-ranking/
tojo höpöhybridit ovat menneen maailman kamaa. Ei niitä mikään muu valmistaja edes halua tehdä. Tojo itsekin on kehittämässä sähköautoja ja dumppaa mukahybridit heti kun sähköautot ovat valmiita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen244372Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss144128Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2283787Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman273058Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132766SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot522761Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082718"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412397Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling672361K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi
Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju991876