tai sabotoi sen, mitä voi tehdä estääkseni varkaiden ja sabotöörien ilkityöt?
Vastaukset 17
- hessumopo
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15585579/pelkaan-etta-joku-varastaa-toyotani
et pysty keksimään enää mitään itse, vaan kopioit muita?- copypaste
Sehän toimii trollina kuin ihailemansa autonvalmistaja Toyota. Matkii muita ja markkinoi omana keksintönään!
- TotuusSkodisteista
Ei kommarilootaa kukaan varasta. Aloittaja on huijari-skodisti.
- lapsellista
Sairas sairaampi mt hörhö vaan jaksaa postata automerkki palstan täyteen spämmiä. .vuodesta toiseen. .massapostitus ja toisten mollaus ja solvausko on lääke mt ongelmiin. .
- TotuusSkodisteista
lapsellista kirjoitti:
Sairas sairaampi mt hörhö vaan jaksaa postata automerkki palstan täyteen spämmiä. .vuodesta toiseen. .massapostitus ja toisten mollaus ja solvausko on lääke mt ongelmiin. .
Pahaksi on päässyt. Faktat sattuvat skodistiin, joten toivoa on? Tuskin.
Skodistille valehtelu on ensimmäinen luonto ja toinen on solvaus.
- ei.kelpaa.skoda
älä huoli, ei skodaasi varasta kukaan. oma Toyotani varastettiin hesan keskustassa katulampun alta mutta naapurin skodaa ei hämärältä kujalta vienyt kukaan vaikka ovetkaan ei ole ollut lukossa.
- toi.ota
Joopa joo. Vanhemmissa Tojotoissa lukkopesät olivat tosiaankin niin sohlot, että niihin sopi avain kuin avain.
- ajan_Skoda-ratikalla
Minun ratkaisuni on säilytys autohallissamme.
Tuskin pitkälle pääsee ennen kuin jättää tielle.
- TotuusSkodisteista
Skodisti tilaa aina valmiiksi hinausauton, jos pitää lähteä naapuritonttia kauemmaksi.
- naurua_skodille
Kerran näin kyljelleen kaadetun Rabbittin. Oli se hassun näköinen. Vaan olisko pompsahtanut itsekseen kylkiasentoon kiukuttelemaan?
- Riskikerroin
Kaalilavettia ei tarvitse lukita, ei se kenellekkään kelpaa.
- TyrionLannister
Mutta vaikka Tojon lukitsisi, niin sen saa auki avaimella kuin avaimella.
- TotuusSkodisteista
TyrionLannister kirjoitti:
Mutta vaikka Tojon lukitsisi, niin sen saa auki avaimella kuin avaimella.
Olet varmasti kokeillut. Skodistilla on nippu avaimia, "jos sattuis aukeamaan"...
- skodistipelkääaina
Kannattaa pikemmin pelätä että joku hylkää toisenkin skootan römpsöttimesi viereen, tuloo sakot laittoman kaatopaikan perustamisesta.
- TotuusSkodisteista
Fakta. Näin skodistit kuitenkin tekevät. 🙁
- Hikikarpalot
Itseäni pelottaa että skodastani hajoaa turbo dsg tai jakopää. Varastais vaan joku niin sais vakuutuskorvaukset ja vois vaihtaa oikeaan autoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641341
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S731286Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei8990Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125936- 109919
- 50833
- 38793
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.83761Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42746- 77745
- 53718
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66691Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev141665Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee30636- 55615
- 62597
- 95541
Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni
Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?23528- 60514
- 55510