Kokemäellä sitten komeeta riippusiltaa tehdään. Lehtijutun luettuani, täytyy tässä joskus ajella katsomaan, mihin kunnan js muiden rahaa on laitettu
riippusilta
6
159
Vastaukset
- Riippusilta
No, ei kunta tainnu siihen paljon sijoittaa, että lepo vaan... Ja onhan se nyt hieno "maamerkki" ja hyödyllinenkin olemassa esim pyöräilijöitä ja läheisillä mökeillä kävijöitä aatellen, joten hyvähän se oli, että korjattiin. Onko se jotenkin sulta pois? Tuskin se kunnallisvero nyt yhen sillan takia nousee...
- Siltasileeks
Kai se 80000e jonkinverran rahaa on. Varsinkin persaukisella kunnalla, jonka verotus on jo yks suomen kireimpiä. Ja nostopaineita on ens vuodeksi.
- elämäonlaiffii
On se ihmeellistä kun aina joku itkee. Koskaan ei mikään ole hyvin. Kannattaisi mennä peilin eteen ja kysyä itseltään Kuka minä oikein olen?
- Mäkkimies
Sama tuli mieleen kun luin tämänkin postauksen.
- risteeläinen
Kommee juttu oli riippusillasta paikallisessa valtalehdessä.
Kokemäjellä osataan. - Anonyymi
Tekee hyvää kun paikkoja kunnostetaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094730Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1093466Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891960Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141480Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos111428Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271283Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2611255- 531234
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi141170