https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/274411-poliitikkoporssi-petteri-orpolle-tyly-tulos-nuori-ministeri-heittamalla-ohi?ref=valinnat
Politiikkopörssi paljastaa, että Halla-ahon suosio on hurjassa nousussa. Soini on auringonlaskun ratsastaja. Soini on moittinut Halla-ahoa , että häneltä puuttuu johtaja kokemusta,eikä saa enää Perussuomalaisille kannatusta. Tämän hetkinen Gallup antaa kuitenkin paremman kannatuksen kuin koskaan ennen vaaleja, joten paikka 3 suurimman puolueen joukossa on jo varma.
Perussuoalaisilla on vielä potentiaalia mennä SDP:n ohi ja Halla-ahon henkilökohtainen äänimäärä tulee olemaan Suomen kaikkien aikojen suurin. Soini joutuu menemään perunakellariin häpeämään.
Timo Soini tiedoksi! Persut voittaa nämä vaalit!!! Miksi kutsut sitä voitto, joka on JYTKYÄ suurempi?
Soini ei uskaltanut enää osallistua vaaleihin!
9
53
Vastaukset
- uusivakansssi
Soinista tulee seuraava puolustusvoimien komenta. Kehunut olevansa reservin alikersantti.
- faktaakehiin
Kyllä soinin kannattaa mennä nyt perunakuoppaan häpeen! Siltä näyttää, että Halla-aho tas yllättää...
- pakeneeeuvirkoihin
Kotimaan politiikkaa on hyvä mennä pakoon euroopan unionin ministerin tehtäviin. Sinnehän tuo tähtää nyt. Kun kutsui Thaimaasta hoitajia suomeen ja taisi karahtaa omaan nilkkaan tuo kutsuhuuto. No vastatkoon kutsustaan ja sen seurauksista.
- Missäuusihillotolppa
Soini ei pääse Euroopan parlamenttiin. Sinisten kannatus ei siihen riitä. Soinille on tapahtunut jotain muutama vuosi sitten. En ala arvailemaan asiaa näin julkisesti, mutta itsekeskeisyys ja jonkinlainen holtittomuus kuvaa tätä muutosta. Soini ei hyväksynyt sitä, että hänen sätkynukke ei saa kannatusta. Soini on sitä mieltä, että perussuomalaisten nykyinen kannatus on hänen ansiota. Siinä on perää, mutta toisella tavalla kuin mitä Soini ymmärtää asian. Nämä aborttipuheet ja filippiiniläisten hoitajen Suomeen tuontipuheet ovat nostaneet perussuomalaisten kannatusta.
- aika-meni-ohi
Aika vaan meni ohi Soinista SMP:llä on toki hieno historia mutta se on historiaa
Soini on poistettu sääntöjen vastaisena.
- Muuttaa-thaimaahan
Muuttaako sinne halpa-thaimaahan veronmaksajilta saatuine rahoineen?
Pekka Vennamo myi SMP:n ja asuu rahoineen Espanjassa. Timo Soini on täysi kopio Pekasta.
Samat kilot ja tavat.- pekka.vennamo
DonaldTruth kirjoitti:
Pekka Vennamo myi SMP:n ja asuu rahoineen Espanjassa. Timo Soini on täysi kopio Pekasta.
Samat kilot ja tavat.PEkka Vennamo ja Timo Soini ei kumpikaan olleet vennamolaisia
Weke varoitti huijareista
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä402967- 652384
- 1742314
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331998- 171385
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221353Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411346- 131228
- 101224
- 221211