Haluttais piuhallinen netti, mutta mistä saa ja kohtuu hintaan? Meille tulee lankapuhelinpiuhat, mut nyt on netti 4G varassa, eikä ole vakaa aina.
Mistä nettiyhteys?
2
163
Vastaukset
- vuosituhat
Valokuitu tai sitten odottelet 5 g yhteyttä. Puhelinpiuhat on historiaa.
Riippuu siitä, missä asut ja mitkä ovat operaattoreiden suunnitelmat alueella. Perinteistä ADSL:ää ajavat operaattorit alas nostamalla perusteettomasti hintoja, eikä joka torppaan valokuitumahdollisuutta tule koskaan.
Itse olen siitä onnellisessa asemassa, että kiinteistöön tuli huoneistolaajakaista siten, että hyödynnettiin vanhat puhelinpiuhat vetämällä valokuitu kerrostalojakamoon ja siitä jatkettiin perinteistä kupariparikaapelia pitkin VDSL:llä huoneistoihin. Asennus, perusmaksu ja 10/1 -yhteys on leivottu vastikkeisiin ja vuokriin, modeemi 90:- ja tilaamani yhteys 100/10 on 9,90 € kuukausi.
Haja-asutusalueille tällaista tuskin on luvassa. Kysy operaattoriltasi laajakaistasuunnitelmia alueellasi. Vastaus usein on, että tilaa mobiilidata ja -reititin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098