Aikido Oulussa

PettynytEntiseenPaikkaan

Onko Aikdoa Oulussa muualla kuin Hokutokaissa? Muutama vuosi sitten kävin Hokutokain peruskurssilla muutamen kerran ja silloin jo huomasin, että muutamat ohjaajat ei vastannut ihan odotuksia siltä kannalta, että lajia kannattaisi jatkaa siinä seurassa. Nimiä en ala tässä sanomaan, mutta eräs ohjaaja mm. laittoi käden nenään kun näytti, miten ei kuulu tehdä. Jokainen voi itse päätellä, onko tuollainen kovin fiksua, että kaivetaan nenää treenissä ja sitten kosketaan toiseen likaisilla käsillä.
Jos Aikidoa ei muualla Oulussa ole, onko muita lajeja, joissa on heittoja ja kaatoja sekä asetekniikoita? Kilpailu ei kiinnosta.

2

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huijausta

      Aikidoa on vain ihmisten mielikuvituksessa.

    • 3rf3f34f

      No voi hellanlettas, että ihan sormen nenuun!

      Siellä on hyvät vetäjät, mene sinne vaan ja pikkuisen erilaisella asenteella. Eihän se mitään kamppailua ole, mutta ei se tarkoita että niiden ohjaajien pitäisi sentään mitään puunhalaajia olla.

      Herätys nyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      80
      2603
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2594
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      70
      2352
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      25
      2192
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      85
      1796
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1659
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1444
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1402
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      12
      1216
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      6
      1198
    Aihe