Koska en pysty kohtaamaan sinua..
En pysty tulemaan
mahdotonyhtälö
1954
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Miksi et? Kerro. Oonko tehnyt jotain väärin?
Mä yritän enää unohtaa hänet.. hän olkoon osa sydäntäni ja muistoja hyviä
Miksi hänet on unohdettava? Entä, jos hänkin kaipaa ja ikävöi?
Mun on nyt pakko. Hänellä on kaikki mahdollisuudet tavoittaa minut. Minä en usko enää, että hänellä olisi ollut mitään tunetita minua kohtaan.. Hänen näkeminen oli ennen voimaannuttavaa, mutta nyt hajoan.
Oletko yrittänyt puhua tai vaikka kirjoittaa hänelle? Mitä, jos kokeilisit?
Miksi hajoat? Enhän mä odota tai vaadi sinulta mitään. Mahdoton yhtälö. Onko sun tunteet mua kohtaan niin voimakaat? Tuntuu kurjalta katsoa kun olet masentunut ja onneton. Kertoisit täällä edes anonyyminä, miltä tuntuu. Pidän sinusta. Siinä kaikki...
Miten sen sanoisin saisinpa edes yhteyden niin ei virallista tietä. Vaikka sosiaallisenmedian kautta mut ei. Kirjeen kirjoitan, mutta ei minulla ole osoittaa sitä mihinkään. Mahdotonta ei aina saa mahdolliseksi.
Mun ikävä repii minut. Mä en ole koskaan tuntenut vastaavaa. Olen loukussa minua oksettaa en pääse eteenpäin jäin kiinni mutaan ja vajoan. Mä haluaisin edes hetken tai edes merkin mahdollisuudesta.
Mistä tiedät onko tunteita vai eikö niitä ole jos et ole jutellut hänen kanssaan viime aikoina asiasta?
Jos hän ei somessa, et tiedä osoitetta mutta näet joskus voithan antaa kirjeen vain käteen? Onhan se silti hänelle osoitettu. Miten käyttäisit sen toivomasi hetken?🎲🚰🍾minne pitäisi mennä?
En tiedä, mutta ei hän niitä ole halunnut ilmaistakkaan. Todellisuudessa minä rakennan muuristani paksumman ja jään suojaan. Kivetän tunteeni.. parempi niin matka jatkuu.. Toivon että hän saa kainaloonsa juuri sen ihmisen joka arvostaa häntä sellaisena ihmisenä, kuin hän on. Tukee elämän myrskyissä
Ei se mitään
Itse aikoinaan kun miehen näin vilaukselta rakastuin.
Otin selvää kuka hän oli ja onneksi oli poikamies,muussatapauksessa olisin unohtanut.
Ei sun tarvitse hävetä sitä, miten toimit silloin joulun aikoihin. Tuu käymään kahvilla maanantaina, kun arvatenkin tuut siihen moottorikelkkojen testitapahtumaan tänne kulmille:)
Hyvää yötä, kiva olisi nähellä:)
Pahuus vain jää kaiken tuhoavat
Mitä syntiä sun mielestä tehdään?
Ei ku mulla on vaimo ja oon nainut työkavereita ja haastateltavia. Aina ottaa eteen ja olen alffa. Nyt se on olevinaan joku ongelma. En ymmärrä teitä naisia.
Hail Saatana!
Pistä kireemmät aluspökät päälle, niin ei sitä pönötystä huomaa.