Tässä viikolla Oulunkylässä kiertoliittymässä vain vaivoin sain väistettyä kolmionn takaa kiilanneen lavetin.
Alamäkeen kehä 1 liittymää valuessa, kyllä, luit oikein valuessa, skodan kippana pölläytti aivan jäätävän öljysumuverhon sekä käryn yrittäessää pikkuhiljaa tassu tiskissä kiihdyttää alta pois.
Mahtaakohan kulutus ylittää kaksi litraa tuhannella tuolla ajotyylillä ja lavetilla?
wrs rankka öljynkulutus
18
55
Vastaukset
- HolistillaOnTehtävä
Että sä jaksat hölmöillä.
- Oulunkyläläinen
Olipas taas "selvästi" sepitetty.
- olenpas_minä_utelias
Missä Olunkylän kiertoliittymässä on kolmiott? Nehän kerättiin pois samalla kun liittymätyyppi vaihtui.
- tämäkin.on.nähty
Huvittavaa asiassa on, että samat jätkät, jotka keräsivät liikennemerkit pois saivat käydä kaivamassa uudet tolpat (merkkeineen) rinkulaan. Perusteena oli se, että kuskeissa on paljon paukapäitä, jotka eivät ilman merkkiä ymmärrä, että kiertoliittymässä jo olevalla on ensinajo-oikeus. Helppo uskoa. kun seuraa liikennettä: Vilkku päälle (jompaan kumpaan suuntaan!) rinkulaan tultaessa. Poistuttaessa ei tietenkään anneta muille mitään ennakkovinkkiä.
- tästäonpoistettu
Mikä ihmeen WRS?? Aloittaja munasi itsensä.
- TotuusSkodisteista
WRS = Work of Russian Socialists.
Kaikki skodistit tuntevat tämän lyhenteen, jolla yritetään korostaa Skodan aattellisuutta. Skodisti on valmis kärsimään surkeata laadusta, koska Skoda on Venäjän sosialistien tekemä.
- rahat_pois_kaahareilta
Kyllä neljänkympin rajoitusalueella on syytäkin valua. Yllättävän usein on virkavalta kohdistamassa bussipysäkin katoksen takaa mikroaaltoja autoihin.
- EIssa
Totta turiset.
Mainitsemassasi tilanteessa ei takavetokaan ole mikään lieventävä asia haaroissa. - skodajoke
Tammiston kyykyttäjien kortit on kuulemma hyllyllä.
- MopetillaMaailmalle
skodajoke kirjoitti:
Tammiston kyykyttäjien kortit on kuulemma hyllyllä.
Ajelee Ogelissa kyykyssä Honta Mankilla.
- kolmiakselisen_kuski
skodajoke kirjoitti:
Tammiston kyykyttäjien kortit on kuulemma hyllyllä.
No, muropaketista saanevat uudetkin.
- Toyota_Hybrid1
paljon kertovat skodan kuluttavan jopa 3-4 litraa tuhannelle moottoriöljyä, myös uusin 1.5 tsi kerrotaan olevan hyvin ahne öljylle.
- UskoSatuihinOnHienoa
Kertojista ei tietenkään ole mitään tietoa.
- hessumopo
Aloittaja varmaan tuupannut kirjoituksensa väärälle palstalle. Me lukijat emme tunnista mitään sellaista kuin wrs.
- TotuusSkodisteista
Me tunnistamme: WRS = Work of Russian Socialists
Skodistille riittää, että on Venäjän työkansan tekele.
Skodisti ei tunnusta totuutta, vaan valehtelee, jottei tarvitsisi kohdata todellisuutta.
yllättävän janoisia VAG autojen moottorit ovat sekä polttoaineen että öljyn suhteen olleet aina. öljynkulutus johtuu väljästä männän ja sylinterin välistä. peruskorjausraja monella automerkillä on 0,5 litraa 1000km matkalle.
- TotuusSkodisteista
Venäläinen tekniikka = suuret toleranssit, ei vaihtokelpoisia osia, sovitukset yksilöllisiä. Jokainen Skoda on yksilö, yksilö paskaa.
Tätäkään faktaa ei Skodisti suostu myöntämään.
No tankillinen bensaa ja koneeseen litra öljyä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712300En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831011Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n55979- 108970
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81921- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21838Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67736- 33687
Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299684