Miten se sopii puolueen linjaan eikö tofut olisi parempia,ettei tarvitse pettää mahdollisia äänestäjiä.Puhutaan toista tehdään toista.
Miikan makkaratarjoilu
Rasvamakkara
126<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 126
Vanhimmat
Tai hyönteisiä ja vihanneksia.
Sama linja on autoilussa, puolueen johto yrittää kieltää yksityisautoilun mutta maakuntien ehdokkaat liputtaa yksityisautoilun puolesta.
Valta kansalle eikä Arkadian mäen mulkuille!
Oikeasti tuon Miikan kannattaisi tehdä jotain tuolle liikalihavuudelle. Ei ole pitkäikäinen poliitikko jos ei ala huolehtimaan asiasta.
Kainuussako vielä tuunarit äänestäää vasemmistoa. Vasemmisto ei ole aikoihin ollut tavan tuunarin puolella. Ihan ituhippipuoue nykyvään.
Ei ole mitään ituhippeilyä jos rasvaisia makkaroita syöttävät. Näkyy tuo Miikka syöneen niitä muulloinkin oikein yliannostukseen asti.
Kookoomusko on se työväenpuolue taas vaalien alla?
Äänestetään Miika Arkadianmäelle nuolemaan pissis-Lin saappaita.
Meinaatko että muut halut herää kuin ruokahalu
Makkaraa tarjoili myös Piirainen joku aika sitten Raatitorilla.
Eikö ne muuta keksi, ku makkarat?
Milloin ja missä niitä makkaroita tarjoillaan?
Tarjoisivat konjakkia pannarin kera.
Teille urpoille ei kannata kyllä tarjota yhtään mitään, ettehän te edes äänestä.
Valitatte vaan kaikesta mutta ette itse vahingossakaan tee mitään ylimääräistä toisten hyväksi, oma karvainen perse on teille aina rakkahampi. Mutta auta armias jos joku on saanut vähän aikaiseksi tai edes yrittää jotain, heti ollaan kateellisena ja katkerana naukumassa ja riistäjäksi haukkumassa. Teille ei kelpaa mikään.
Mitä miikkaa haukkua varmasti ajaa Kajaanin ja kainuulaisten asiaa päästessään eduskuntaan
Vasemmistoliitto ajaa ihan muita etuja kuin kainuulaisten. Seuraahan vähän asioita. Ilmastoverot piälle, niin ei autoilla täällä enää. Vain sähköautot on Ok ja joukkoliikenne. Rajat auki ja kaikki hyvin. Siinäpä ne vasemmiston teestit. JA jotku pöljät niitäkin äänestää.
Nimenomaan. Vituiksi menee vasemmiston johdolla.
makkara pitää miehen tiellä, hyvinsyönnyt jaksaa paremmin.
Terve urheilija nuorukainen, lajina sumopaini.
Mitä mieltä Miika on lihaverosta ,ja Miikan kannattajat,olisi mukava tietää ennen äänestyspäätöstä
Onko hän todella koulutukseltaan terveysalan ihminen?
En nyt viitsi tarkistaa googlaamalla, täältä saa vastauksen lisäkommenteilla.
Joskus hyvilläkin. Useimmiten huonoilla.
Nyt kaivattaisiin napakan hyvää.
Se on seuraava pääministeri, alkaa kainuuseen tulla kunnon rahavirrat.
Parempaa ei Suomi saa 🤗
Sanos muuta makkaralla jaksaa hoitaa pääministerin asijat.
Siinä on mies jolle ei naistenkaan asiat ole vieraita.kookleta Miikka kätilö😁
Ei taida tämä Miikka olla mikään makkaran kohtuu käyttäjä ulkomuodosta päätellen. Pitäisi pistää anonyymit makkaransyöjät kerhoon. Kaikillahan meillä paheemme on. Kainuussa on tuota köyhyyttä ja kyllähän se vasemmistoliitto enemmän pienen ihmisen asialla on kuin kepu ja kokoomus, sehän on selvä. Liikaa vaan tuota maahantunkeutujien ymmärtämistä tai oikeastaan ymmärtämättömyyttä, se on paljolti rikollisten bisnesten tukemista. Myös muut puolueet haistoivat pakolaisbisneksen rahavirrat, yllättävän moni kokoomuslainenkin on pyörittämässä yksityisiä pakolaiskeskuksia. Siksi näitä asioita ei saada kuntoon koska herrojen bisnes näissä pakolaisasioissakin on se joka jarruttaa rajojen tiukentamista.
En ole koskaan kertaakaan missään vaaleissa
äänestänyt vasemmistoa tai SDP.
Ei suuria tuloja vaan aika vähällä olen pärjännyt.
Mitä on ollut vasemmistoliitosta tai SDP hyötyä.
Eikös vasemmisto lähtenyt hallituksesta kaudella
2011 - 2015. Kun eivät saaneet läpi ohjelmaansa.
Eräs asia on jäänyt hoitamatta vaikeimmat työllistyvät työhön.
En ole myöskään ylipainoinen.
Mitenkäs tuo Miikka on syönyt itsensä noin tuhtiin kuntoon.
enäänestänoita/ vittuako se sinulle kuuluu toisen syömiset, hyvä ulkoministeri Soinin tilalle Miikasta.
Eihän se paljon kuulu,. Ei siis paljon, mutta kyllä se jonkin verran myös kuuluu.
(Sokeatkin osaavat päätellä ihmisen painon vain kuuntelemalla)
Mutta ennen kaikkea se NÄKYY. Jää verkkokalvolle.
Ja se onkin sitten päällimmäinen asia, mikä miehestä mieleen jää.
Eihän sitä tosiasiaa voi kiistää, sitä jää vaan ihmettelemään.
Miksi nää vasurit on usein tätä mallia.
Huotarin Anne oli poikkeus.
Äläkä kiroile,
Vasurit ovat monesti lihavia siitä syystä että terveellisesti syöminen maksaa enemmän mitä epäterveellistä ruokaa syöminen. kaikilla työläisillä ei ole varsinkaan ennen ollut varaa syödä terveellisesti. Ja kun lisätään tähän se että ruokailutottumukset kulkevat osittain perintönä niin siitä se monesti johtuu vielä tänäkin päivänä.
eihän tuollaista läskiporsasta äänestä kukaan
Höpöhöpö. Jo on selitykset.
Tuo on seurausta LIIKAA syömisestä.
Terveydenhoitoalan ihmisen opinnot on menneet täysin hukkaan, jollei mies osaa itseään paremmin hoitaa.
Sitäpaitsi miksi ajattelet vasurien olevan köyhiä? Mistä vuosisadasta puhut?
Mene hoitoon aivoton juoppo. Ulkonäöllä mitään merkitystä, jos Soinin Timppakin on päässyt sinne.
Hoitoon kyllä juu. Tuo poika ja pikimmiten. Siis tämä ehdokas M.
Turha sinun on muita täällä nimitellä.
Ihan ekaks kun tuon pojan kuvan näin, vilpitön reaktio oli epäuskoinen kauhistus.
Mistä hemmetistä vasurit on tämmösen kaivanu? Eikö tottavie muita löydy.
Ihan sama mulle, vaikkei pärjäiskään, ja tollasena on vähän liikaa monelle.
Ja mitä Soiniin tulee, nuorena hän oli suhtkoht normaali. Sitten on syönyt ittensä kipeeks.
Oliko tämä lapsen kirjoitus? Ei minkäänlaista järjen hiventä edes. Koitahan laittaa uudestaan vähän paremmin ymmärrettävä teksti.
Eiköhän useimmat ymmärrä, kuka sitä hoitoa tarvitsee. Ja muunkin kirjoitetun.
Sinulle en erikseen selkokielellä vaivaudu kirjoittamaan, Kysy muilta, jollet ymärrä.
Olen äänioikeutettu, ja takuulla ei ääntä tule.
Tällä herra M:llä on iso muotovirhe.
Todellakaan ei lapsen kanssa kannata alkaa väittelemään. Tässä on taas yksi hyvä syy, miksi eritteen saaminen pois päästä on erittäin tärkeää.
Jaaha, suomennan sinulle, vaikka en kirjoittaja olekaan, kun et näy ymmärtävän.
1.Hoitoon pitää saada ylipainoiset, tällä kertaa kyseinen ehdokas.
2. Nimittely aivottomaksi juopoksi on hatusta temmattu ja ilman mitään näyttöä, sen sijaan läskiporsaaksi nimittely perustuu näköhavaintoon ja on sikäli perusteltu.
3. Ulkonäölläkö ei olisi merkitystä? No uskokoon ken haluaa. Näkyy sillä olevan kovastikin merkitystä, kun asia täälläkin on irvailun kohteena.
4. Olet oikeassa, on ihan turha väitellä täällä ylipainosta, jota kiistämättä on runsain mitoin. Älä siis edes yritä, meillä on silmät.
Oliko sinulla yhtään asiaperustetta? Ei. Nimittelet kirjoittajaa lapseksi, mikä on typerää. Ja eritettä päässä? No et sitten yhtään asiallisempaa argumenttia keksinyt. No et, kun ei niitä ole etkä näemmä osaa kuin nimittelyn.
Fakta: ehdokas on reippaasti ylipainoinen nuori mies.
Koitapa todistaa tämä fakta muuksi .
Ps Jos kuulut tämän ehdokkaan tukijoihin, tee hänelle palvelus, äläkä jatka. Pahennat vain asiaa.
Missä kohtaa olen väittänyt, ettei olisi ylipainoinen tai ulkonäköä väittänyt joksikin. Mainitsin, että ulkonäöllä ei ole mitään merkitystä, jos Soinin Timppakin on päässyt sinne. Vieläkö pitää asiasta itkeä vai joko menee jakeluun. Aivoton juoppo saattaa olla hatusta vedetty, mutta eritteen saaminen pois päästä ei.
Ulkonäöllä on monellekin merkitystä. Mm minulle.
Et siis voi väittää, ettei sillä ole mitään merkitystä.
Kun sillä nyt vaan on. Minkäs meille kurittomille äänestäjille teet.
(Miksi luulet missien päässeen läpi? Ulkonäön avustamana, ihan takuusti)
Timo Soini aloitti uransa huomattavasti keveämpänä kuin nyt on.
Sittemmin hän meni läpi tunnettavuudellaan ja räväkkyydellään, eikä ulkonäöllä ollut niin merkitystä. Nyt mies on jo vanha raakki, vasta 56 vuotiaana! Ei mikään terveyden perikuva. (Vertaa eduskunnan nestoriin, Pertti Salolaiseen, joka on yli 20v vanhempi ja näyttää Soinia nuoremmalta)
Ei todellakaan mene jakeluun, asiasta itketään niin kauan kun kuvia jaellaan ja vaalit on käymättä. Tätä et sinä päätä. Meneekö tämä sinulle jakeluun? Oikeastaan vaan provosoit lisää. Sinuna olisin hiljaa, jos haluat asialle vähemmän julkisuutta.
Tämä jatkuu niin kauan kun itse pidät keskustelua yllä ja intät vastaan. Että siitä vaan kerjäämään lisää lihavuuskommentteja. Teetpä "hyvän työn" tälle mainostamallesi ehdokkaalle.
juoppo hihiii....voi helvetti teitä sikaporsaita. Tinppakin on oksettavan lihava. toivottavasti menee verisuoni tukkoon ja pian.
taidat olla hieman vajaamielinen suvakki
Jatka vaan valitsemallasi linjalla, niin tämä keskusteluketju pysyy pinnalla.
Hauku vaan kaikki äänestäjät. Siitä tuo ehdokaskin varmaan tykkää.
Äänisaalista kertyy tuolla tyylillä varmaan huikeasti :DD
On erittäin mielenkiintoista seurata vähä-älyisten kinastelua. Älkää missään nimessä lopettako. Popparit vaan puuttuu.
Täällä on hyvä trollata ja ärsyttää näitä peeloja. Mutta se on varma että liikalihavuus on terveysriski. Ja se on varma ettei kenenkään kannata vasureja äänestää, sen jälkeen suomi on täynnä matuja loisimassa ja levittämässä sharialakia ja työssäkäyvät maksavat niiden oleskelun.
No hyvä että tiedät. Eikai aikuista "järkevää" ihmistä pakottaa voi. Syökööt ken haluaa ja liikkukoot ken haluaa. Onhan se järjen puutostilakin osittainen terveysriski. Pitää siis olla huolissaan.
Väitätkö riikinkukko, että Timo Soini on jotenkin normaalin näköinen?
Onko luetun ymmärtäminen noin vaikeaa?
Kertaapa vielä se kirjoitukseni, johon vastasit.
Ymmärrätkö itse lukemaasi/kirjoittamaasi? Oletko sinä vähä-älyinen läski vai mikä harmittaa?
Aha. Että tätä laatua.
No tämäpä tästä.
Hyvää jatkoa hienoille perustelluille kommenteillesi :)
Juurikin näin. Ihanaa seurata vähä-älyisten kinastelua. Älkää missään nimessä lopettako. Popparit vaan puuttuu.
No eihän tuossa enää mitään kinasteltu.
Todettiin laatupuute.
Ihanaa lueskella kehitysvammaisten keskusteluja aiheesta ketä kiinnostaa ihra. Keskittyisitte ennemmin työn tekemiseen.
Ymmärsinkö oikein, että haluaisit imaista minun peräkaasua?
Pieni ja keskituloisten asioita vasemmistopuolueet eniten ajavat. Kepu oli ennen maanviljelijöiden asialla mutta nykyään suurpääoman edun ajajia yhdessä kokoomuksen kanssa, jos olet rikas yrittäjä muhkeine veronkiertosysteemeineen niin äänestä heitä. Vihreät ovat sitten sateenkaarihomppeleiden puolue. Perussuomalaisilla oikeitakin asioita. jne..
Ai siis ajaa pienituloisten asiaa kun haluaa tehdä suomesta koko maailman sossun? Jos me, myös pienituloiset, joudutaan maksamaan maahantunkeutujien loisiminen niin onko se hyvä asia? Ei tosin sekoomus tai kepulitkaan aja muuta kuin omaa etua. Ei ole perussuomalaisetkaan täydellisiä mutta ehkä se on se edullisin ja oikein suunta perus suomalaiselle.
Elämä on ihanaa kun sen oikein oivaltaa!!
Mitä muuta Eero on eduskunnassa tehnyt kuin piereskelyt veronmaksajien piikkiin?
Eero aloitti uransa Kansanpirtin narikkapoikana, siitä sitten vasemman kautta oikealla.
Hyvä huomio, niin on mieli muuttunut.
Piereksijä Suutari on kommunistien agentti kokoomuksessa, siksi ei aukaise suutaan eduskunnassa ettei paljastu kommunistiksi tai aja kokoomuslaisten agendaa vahingossa.
Sairaalloinen ylipaino kertoo kantajastaan jotain. Usein taustalla on vakava tunne-elämän häiriö.
Ylimääräiset kilot eivät johdu vain itsekurin puutteesta ja siitä ettei pystyisi vastustamaan ruokapöydän anteja. Kilot kertyvät, koska on jokin hyvä syy syödä enemmän kuin on tarpeen.
Ylensyönti antaa hyvän olon tunteen, rauhoittaa ja lohduttaa hetkellisesti esimerkiksi läheisyyden korvikkeena. Tämä kierre riistäytyy hyvin helposti käsistä.
Kannattaa siis miettiä, mitä syömisellä koettaa tyydyttää, turruttaa tai kätkeä, sen sijaan että vain jatkaa syömistä.
Siihen asiaan miten ihminen joka ei pysty eikä jaksa pitää huolta itsestään, pystyy tarttumaan vaativan eduskuntatyöskentelyn tuomiin haasteisiin en ota kantaa. Jokainen valitsee toki oman tiensä. Onko se sitten sydänkohtaus nuorella iällä tai jotain muuta jokainen tekee oman valintansa.
Höpö höpö puhetta. Jos vanhemmat syöttävät lapsiaan epäterveellisesti pienestä pitäen niin sellaiseenkin oppii. Myös perintötekijöillä on iso merkitys, geenit vaikuttavat. Vasta oli ohjelma jossa epäidenttisten kaksosten geenejä tutkittiin. Molemmat söivät samalla lailla mutta vain toinen lihoi, toisella oli lihavuuteen altistavia geenejä, toisella ei.
Olen 80 vuotias mies pituus 179 paino 125 ne kuuluisat Kolesteroli arvot , niin alhaiset että kutsuivat terveyskeskukssen että mitä syöt kun on niin hyvät.Olin sairaalassa muutama vuosi sitten muiden asioiden tähden , siellä oli ukkoja ohitus leikkauksessa ,kaikki oli laihoja kuin luudnavarsi.
Niiin siihen edellisen edelliseen,oikeassa on.että mieti mikä elämässä on tärkeintä, tpivon sinulle parempaa miltä kaikki ennusmerkit näyttää
Mitä tekemistä tällä sinun kertomuksellasi on tämän ehdokkaan kanssa.
Pulska mikä pulska. Jää kyllä ensikatsomalla mieleen.
Mutta vain hämmästelymielessä, ei mitenkään muuten.
tämä m. ku pääsee evuskuntaan
se on kohta 1000kg paino ku etelä ravintolois ja kokouksis ruoka maittaa ja juomat
avustaja työntää erikoisvarustellulla jättirulla tuolilla sitä .. ja syöttää samalla
hei.jättäkää miikan arvostelu,jokainen taaplaa tyylillään,ei lihavuus estä tekemästä töitä,itse olen ollut miikan kanssa samassa työpaikassa ja täytyy sanoa,että lupsakka mies.
Tarkoitatko että ehdokkaita ei saa arvostella.
No jopas!
Ei me tässä lupsakoita kavereita olla valitsemassa, tässä on kansanedustajien vaalit tulossa. Koitapa ymmärtää vaikka pahalta tuntuisikin.
Ja jos eduskuntaan pääsee, sitten se arvostelu vasta oikeasti alkaakin.
Eihän ne nyt mitkään missikisat ole mutta kaveri on sen näköinen ettei tiedä kauanko pysyy työkykyisenä. Nyt olisi aika ottaa itseään niskasta kiinni ja laihduttaa silmämäärin arvioituna n80kg.
Kyllähän se on niin ettei semmoisesta ihmisen tapaisesta ole hoitamaan meidän muiden asioita jos ei osaa edes itsestään huolehtia, ei tule ääniä sellaiselle vötykselle
juuri näin itsekin ajattelen.
Se on ihan satavarma ettei tuo Miikka ainakaan mene läpi.
Miikkahan menee läpi vaikka harmaan kiven. On se MÖRKÖ! Voimaa on, kuin isommassakin kylässä. Hauis määrää ja Miikkalla sitä löytyy. Mätisäkit vaan täällä huutelee.
Anne vie kainuulaisten vasurien ääniä.
Miikalle terveisiä: Laihduta hyvä mies!
Ihan jo kipeää tekee katsella sinua.
Minua sattuu kans kun näen kainuulaisten naamat, serkusten kanssa tehtyjä rumia suokalmukeita .
ai läskillä on voimaa vai? älä naurata.
Pannaanko vetoa kirkaasti läpi menee . Eero tipahtaa Miikka hoitaa kainuun asioita hyvin ,samoin Timo ja Jarva tipahtaa.
Hyvähän täällä on lydä vetoa vaikka sadastatuhannesta.
Kun ei tartte mitään kelleen maksaa.
Sii lyön vetoa miljoonasta, etä ei mene läpi.
Eppäillä soppii ja jos kaikkien ihmeeksi menisi läpi niin kyllä puolueen linja on ihan eri mikä on äänestäjien, miettikää autot,metsänhakkuut,liharuoka,maahanmuutto jota puolue ajaa kuin käärmettä pyssyyn.Näistä Miikka on niin hiljaa kuin olla voi
Kannattaako vihreitä arvoja ja onko kasvissyöjä?
Juu kyllä hän kasvissyöjä on. Näkeehän sen jo naamasta.
Ei taida tofujen ja falafelin tarjoaja kummoistakaan kansanjoukkoa Raatihuoneentorille kerätä? Muutama ituhippi saattaisi jostain kolosta pyöräillä paikalle haihattelemaan.
Kyllä asia niin on, että reilu b-luokan jauhomakkara ja esanssimehu kerää väkeä paikalle niinkuin hunaja kärpäsiä. Niinpä tilasin itsekin parisataa kiloa halvinta grillimakkaraa tuleviin tilaisuuksiin. Leima kuitenkin on vielä voimassa ennakkoäänestykseen asti, ettei ihan mene ruokamyrkytyksen puolelle koko homma.
Oulusta olet täältä et ääniä saa
Miikka on nosteessa nyt
No missä tätä miikkaa voi nähdä ja ennenkaikkea kuulla?
Kun mies on minulle ihan tuntematon.
Ruokasalissa
Ja iltapalalla
Ulkonäkö sikseen, mutta laihat on eväät Miikalla jos eduskuntaan mielii. Hokee papukaijana TASA-ARVOA ja nuoresta iästään huolimatta tuntee mukamas hyvin koko soten ja kaikkien ihmisryhmien ongelmat. Joopasen joo.
uskon,että tunteekin nämä,tai kuka meistä tuntee kaikkien ihmisryhmien ongelmat,en minä,etkä sinä.Miikka on hyvä jätkä ja varmasti ajaisi kainuun puolia eduskunnassa.
"Ulkonäkö sikseen, mutta laihat on eväät Miikalla jos eduskuntaan mielii". Jospa se on syönyt eväänsä, on ainakin sen näköinen.
No ero onkin siinä etten minä väitäkään tietäväni kaikkien asioita. Mutta kyllä eduskuntaan tarvitsee huomattavasti enemmän kokemusta kuin opintojen suorittaminen loppuun. Eikä se riitä että on vaan hyvä jätkä. Kokemusta, järkeä ja näkemystä tarvitaan. Muustakin kuin makkaroista ja traktoreista.
GRILLIMAKKARATARJOILU!
Näin mainostavat pohjoisen ehdokkaat yhteistä kiertuettaan Kajaanissa , Piirainen, Mattila, Rantakangas, Hänninen ja Talvitie.
Eikö hemmetti ne muuta keksi kuin MAKKARAA, Paltamossa äänestäjät kuitenk6n saavat kahvia. Vaalalaiset saavat ...ei mitään.
Nyt olisi tilaisuus positiivisesti erottua jollain ihan muulla kuin kahvilla ja makkaralla. Säästäisivät nekin rahansa ja tyytyisivät tyhjiin lupauksiin.
Jaaaahas, menepä tarjoilemaan tofua ja kikhernesosetta niin huomaat millainen kansanjoukko vaeltaa teltallesi niitä nauttimaan!
Emännät puhuvat kylillä, että Miikkalla olisi suhteellisen kookas sukupuolielin.
Onhan se 30cm pitkä ja painaa yli puoli kiloa. Miikka on MÖRKÖ!
Pistit sitten limbon.
Puhu suomea vätys
Hyvä miikka elä hengästy vauhdissa
Hyvä juttu Jonne. Lisää energiajuomaa Jonneboy. Sinusta voi tulla vaikka ja mitä. Red Bull antaa siivet.
Miikka on vielä nuori ja ihan hyvin on edennyt tuohon ikään.
Mihin vielä ehtiikään.
Ei niin, että olisin kannattaja, mutta jotainhan pojassa täytyy olla.
Ulkomuoto kyllä vähän säikäyttää. Sille oikeasti voisi tehdä jotain.
Otapa Miika projekti ja näytä meille irvistelijöille.
nokka tai mulkku jos pitkä niin hyvin pärjää naisten kanssa.
Ihmetyttää eikö vanhemmat ole aikoinaan mitään älynneet kun ovat pojan tuollaiseksi muodottomaksi siaksi syöttäneet? Kestääkö eduskuntatalon hissi tuollaista mätisäkkiä?
Ihmeellistä kommentointia Kajaanissa ihmisiltä. Tärkein asia näkyy olevan ehdokkaan ulkomuoto ei niinkään se mitä hän edustaa. On perhana ihmiset tyhmiä. Tuommosten kommentoijien parempi pitää turpansa kiinni, eikä näyttää täällä tyhmyyttään. On syytä huomata, että on siellä eduskunnassa tälläkin hetkellä vaikka minkälaista lyllertäjää, että läskit vain hytkyy kävellessä. Pysykää jatkossa asialinjalla, jos tänne pitää jotakin kirjoittaa!
Näillä haukkumillasi tyhmillä on jokaisella yksi ääni.Miikkahan ei tarvitse tyhmien ääniä.Eihän
Hyvä kommentti.
Ja toistensa haukkumisen täällä tyhmiksi ja läskeiksi (näkemättä) voisi lopettaa.
Perusteltuja mielipiteitä, kiitos.
Koittakaapa , pystyttekö,
Jätettäiskö jo Miikan koko tähän, kaikki on sen nähneet ja asiasta kaikki sanottu.
Ottakaa opiksi.
Kaverinhan pitäisi ilmoittautua Hengenvaarallisesti lihava ohjelmaan. Voisi siellä lisätä tunnettavauuttaan. Ja jos vielä onnistuisi muuttumaan fyysisesti lähelle normaalien ihmisten mittoja ja niin siitä olisi terveydellistäkin hyötyä itselleen.
Siinähän varsinainen komedienne olet. Noot. Naurettava pelle enintään.
Tuosta samaa mieltä että kaikenmaailman turhat Jarvat, suutarit ja Korhoset putoo palliltaan! Eikä kyllä eläke Piirainenkaan läpi mee, persuista yks ja kilipeläisen Sami toinen, siinä kainuun edustajat ens kaudelle...
Malta kaks viikkoa. Säästä ennustuksesi.
Asia selviää takuuvarmasti ilman veikkauksiakin.
Se Miikan sanoma on jäänyt pikkuisen epäselväksi että jos tulee äänestyksiä eduskunnassa uusista veroista
,maahanmuutosta ,sosiaaturvan maksamisesta muille kuin suomalaisille,liharuuan verosta,maidon verosta ja ei ehkä vähäisempänä autoista jotkajopa polttomoottorilla toimii niin miten toimit näissä tilanteiss.Menetkö puolueen käskyn mukaan
Jokos tästä asiasta on kaikki sanottu.
Ja kovasti asian vierestäkin, vähemmän asiasta.
Alkaa olla kiusaajat asialla.
Ei ole. Kohta pärähtää ZETORI käyntiin ja Miikka the man ratsastaa kohti äänisaalista. Seikka on saletti.
Ei ole tuo taikinamöykky tehny päivääkään rehellistä työtä! Ja vielä työläisen asialla, pyh!!! Työläisen lompakolla korkeintaan!!
Kateellisen pölinää. Mitä työtä hän sitten on tehnyt, jos ei rehellistä?
Kuka on ollut työnantaja sen haluaisin tietää,tuskin ihan ryskätöitä ollut
Miikka kirjoitti Koti-Kajaanissa: .."etelän konsulentteja". Tarkoitti kai "konsultteja". No, tekevälle sattuu.
Nooh, tekevälle sattuu. Tiedätkö, että molemmilla sanoilla on merkityksensä?
Tuollahan tuo torilla makkaraa tarjoili ja traktorilla ilmaa pilasi.
Näin miehen ekaa kertaa.
Ei sitten ikinä! Tuo poika poksahtaa kohta halki.
Ei sais ihmisen ulkomuotoa arvostella, mutta kun se tulee silmille. Jos olis edes ikämies mutta kun on nuori.
Tällaista edustuskuvaa me Kainuusta levitämm, niinkö?
Levveen leivän ääressä on ollut. Varmaan jonkun porvarin pentu samaan tapaan kuin Björn Wahlrooskin oli nuorena kommunisti rikkaiden pentu.
Toimiihan se Miikan setori biotiisselillä toimiihan ettei vain ilmastoa pillaa
Se kaveri on sellainen tunkio että sen omat metaanipäästöt taitaa olla paljon isommat kuin Zetorin päästöt. Paras ilmastoteko olisi laihduttaa normaali ihmisen mittoihin: Tuon kaverin normipainon pitäisi puolittua.
Miksi pitää tällä palstalla vain ja ainoastaan mollata ehdokkaan ulkonäköä, että on lihava! Eikö se mitä ajatusmaaailmaa hän edustaa kiinostaa ollenkaan! Onhan tälläkin hetkellä siellä eduskunnassa paksuja paskanpuhujia, kuten Soini ja Saarikko ja muitakin mätimahoja ! Että puhukaa te paskan jauhajat miehellle eikä miehen kuville!
Älä inise luppakorva. Haiset muutenkin ylipaljon eritteelle, että en paljoa huutelis.
Vejä käteen, senkin runkkari ja piste!
No kun tuo mies kyllä näkyy, mutta vähemmän kuuluu.
Näkyvyyttä on kiitettävästi. Huomiota herättävästi.
Tämä on valitettava tosiasia.
Päästö ja lihavero tuollaisille epäekologisille tankeroille!
Näköjään sikiöasennossa tärisevät kepukonservatiivit kokevat tämän Miikan vakavaksi uhkaksi. Täytyykin vittuillakseni heti käydä äänestämässä sitä.