Honda Civic 88-91: missä malleissa on ohjaustehostin, sähköikkunat jne.?
Onkos ne minkälaisia pelejä: luotettavuus, ruostuvuus, suorituskyky, kulutus? Ja onko minkälainen melutaso?
Onkos ne minkälaisia pelejä: luotettavuus, ruostuvuus, suorituskyky, kulutus? Ja onko minkälainen melutaso?
Vastaukset 9
Vanhimmat
kiitos!
Tässä sulle ainakin jotain vastauksia:
Honda Civic -90 1.5 GL, tässä mallissa on ainakin ohjaustehostin, mahd. sähköikkunat (omassani EI ole) ja penkinlämmittimet jne. mukavuuksia. Omassani myös kattoluukku.
Ihan näppärä vehje, erittäin taloudellinen ja luotettava auto. Ruostetta löytyy mistä tahansa samanikäisestä autosta; Civic ei poikkea juuri suuntaan tai toiseen. Omassa autossani ruostetta kyllä on, mutta suhteellisen vähän.
Gasoa menee ehkä n.6-8 l/100km riippuu tietysti miten ajaa.
Omien kokemuksien mukaan hyvin käytännöllinen, taloudellinen ja mukava auto. Yllättävän paljon tilaa kuitenkin "pieneksi" autoksi.
Olen muuten myymässä omaani, ota yhteyttä jos kiinnostaa! Palataan asiaan!
Olen vasta kesällä vaihtamassa autoa, mutta kiitos paljon tiedoista!!
Kyllä tuo varmaan vielä kesälläkin on myynnissä, ei ole niin kiire myydäkään. Ajokilometrejä on valitettavan paljon, mutta toimivuudessa ei mitään vikaa. Mulla on toinen auto, Civicin myyn lähinnä tarpeettomuuden vuoksi.
Ajelin tuossa juuri takaisin töihin kattoluukku auki kevätsäästä nauttien.. Kyllä mukavuuksia riittää!
Mikäs menopeli sulla muuten nyt on?
Palataan!
mitä pidät hintana civicilläs?paljo ajettu?
Mazda 323 -90 hb 1.3 16v
Sellainen pyöreä uudempi korimalli.
Paljon kilometrit civicissä?
Just tuli 255tkm (älkää pyörtykö!) aamulla kun ajelin töihin; Tulee työmatka-ajoja n. 150km päivässä. Ja hintana olis sellaset 2600 €.
Ihan kohtuu, jos vertaa esim. pörssin ilmoituksiin.
mikäs pirun paljon toi nyt muka on?
loukkaus civikkejä kohtaan...
kyllä näissä koneet kestää :)
ihan kohtuu hinta tosiaan on, mutta enpä taida omani rinnalle toista hommata :D
-tavataan ohituskaistalla ry.-
Edelleen myynnissä, 2600€, jos vielä kiinnostaa.