Yamaha wr kokemuksia

Viera5

Olen ajatellut ostaa Yamaha wr:n. aluaisin tietää, minkälainen pyörä se on? Onko luotettava? Paljonko tarvii huoltaa? Paljon kulkee? Kertokaa omia kokemuksia tästä pyörästä.

4

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gw4eg44w

      On luotettava jos huollot tehty. Supermoto pyörä eli ei ole hyvä kovemmassa vauhdissa pidemmällä ajalla kuin huippujen testaus. Kovemmalla vauhdilla tarkoitan sitä noin 80km/h ja siitä ylöspäin. Huoltoja täytyy tehdä enemmän mitä kotarin nelareissa, mutta kyllä niistä selviää. Huiput oikeaa nopeutta vakiona&pienellä piristyksellä painosta, tuulesta ja tiestä riippuen 110-115 km/h. Tämäkin muna asennossa! Normi asennossa sen 110km/h saa juuri ja juuri oikeissa olosuhteissa rikki.

    • Viera5

      Mitenkä on kun matkaa on noin 20 km (satasen tietä) lähimpään taajamaan. Onko passeli tommoseen väliin? Mitenkäs taajamassa ajelu?

    • Viera5

      Vai onko jotain parempaa nelaria tommoseen käyttöön?

    • hwr44yh43yy34

      Matka ajoon on aina parempi naku taikka kyykky. Sehän nyt on itsestään selvää. Satasen vauhissa ottaa wärrään tuuli pahasti jo.. Katoppa KTM Duke 125 (2017 ja uudemmat täysin uudistuneet ja paremmat) ja sitte Yamaha YZFR 125 ja Rieju RS3.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      18
      4681
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      126
      1524
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      101
      1430
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      67
      1313
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      325
      1279
    6. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      48
      1236
    7. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      72
      1170
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      981
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      86
      915
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      49
      894
    Aihe