Milloin olet ollut viimeksi humalassa?

Eräältänaiselta

Itselläni siitä on vuosi. Kai tässä alkaa olemaan kohta absolutisti. 🙄
Alkoholi ei enää viehätä millään lailla. Se muuttaa ihmisen persoonaa ja ihmisen kontrolli pettää.

11

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viinilasivuodessa

      Niin en tiedä miten tuollainen oikeasti luokitellaan, lääkäri joka juo viinilasillisen viikossa on tietystikin alkoholisti ja pätemätön tekemään mitään päätöksiä.

      Voi olla hirvittävän henkilökohtaista kenelle sopii esim. kaurapuuronkin syöminen aamiaisena, kun sellainenkin aiheuttaa alkoholia elimistöön.

    • Elluhalloyb

      Kyl varmaa..
      Kaksi vuotta....👍☀️
      Alkoholi ei oikein enää kiinnosta...eikä tarvetta juoda...

    • Knainen

      Ruokajuomana join viimeksi siideriä 0,33 l pitsan kaa, mutta känniin en tullut siitä kun sitä siinä jutellessa ja syödessä varmaan tunnin litkin samalla hitaasti.


      Ihan kännissä olen selvästi ollut 5.5.2018. Silloin hulahti päähän niin että näkökentässä ja päässä hetken tuntui. 1-2 taisin juoda silloin. kunnolla kännissä en ole ollut aikoihin ja ryypännyt ihan biletys tyylillä en ole varmaan yli vuoteen

      Työt ja krapulan pelko estää juomistani.

    • sokerihuuruissa

      En muista varmalla, mut arvioisin siitä olevan aikaa jo 5-6 vuotta? Enään ei edes tee mieli juoda itseä humalaan. Tupakan poltosta on jo aikaa yli 36 vuotta. Sokeri humalassa olen voinut parin vuoden sisällä?

      • voivoisentään

        Sokerihumala on yhdyssana aitoriittaseni. Dysfasiasi pahenee.


      • sokerihuuruissa
        voivoisentään kirjoitti:

        Sokerihumala on yhdyssana aitoriittaseni. Dysfasiasi pahenee.

        Niin taitaa olla tupakanpolttokin? Anteeksi näistä, harvemmin käyttämistäni sanoista jos tuli kirjoitusvirheitä ja olen mies, joten en voi olla mainitsemasi hlö.


    • Virhe.Käsittelyssä

      Jaa-a .. 🤔 siitä on jo 3 vuotta ..
      Alkohol on juoma mikä tuhoa kaiken .. 🍶 😵 💫 ☠️ Viisaus on siitä hyvin kaukana ..

    • onneksinäin

      Viimeksi humalassa kait joskus 8 vuotta sitten. Viimeksi olen juonut kohta 3 vuotta sitten kaksi siideriä.

    • avaruusmönkijä

      On aivan hyvä tuo elokuva, avaruusmönkijä-elokuva yksin marsissa, jutut mitä tuossa on: osaan kasvattaa perunoita itselle ruoaksi jos pystyn jne.

    • Lievästi humaltunut - 2 lasillisen verran
      olin viime kesäkuun lopulla. Olin
      kahden iäkkään sukulaistädin seurassa,
      ja he avasivat sherrypullon.

      Noin 8,5 kk sitten, mutta vain lievästi.

      T: Ei koskaan ap.

    • Paukuissa

      2vk sitten olin pienissä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      191
      1340
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      852
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      51
      740
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      252
      632
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      312
      601
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      580
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      574
    Aihe