Moi kaikille. Peliongelma tuntuu olevan nyt selätetty, mutta kovat velat uo:ssa. Onko täälä ketään kuka on pystyny maksamaan tuollaista summaa 78 000e. Palkastani lyhennetään noin 800€ kuukaudessa.
Onko kokemuksia esim. Velkajärjestelyyn pääsemisestä tai muista keinoista.
Ulosotossa 74 000e pelivelkoja
14
307
Vastaukset
- voittoaodotellessa
Se on nyt vaan pelattava lisää ja uskottava siihen suureen voittoon, millä maksaa entiset pelaamisesta kertyneet velat pois.
- Nopassport
Lähe lomille lomps kato. Tulee nääs velatkin elätettyä.
- PelaamallaRikkaaksi
Lopeta se velkojen lyhentäminen ja sijoita se 800€/kk vaan pelaamiseen tai lottoon. Sitten jokupäivä voitat suuren summan ja saat maksettua kaikki velat hetkessä, ja jää vielä ylimääräistäkin käyttörahaa :)
- Republic
"Peliriippuvainen alkaa voittamaan".
- Lapsos
Oho, aikasmoiset velat ja siihen vielä varmaan juoksee kuitenkin korkoa päälle..
Kyllä siitä on mahdollista selvitä, mutta aikaa se tulee viemään kyllä reilusti.
Suurin summa mistä olen kuullut, on eräällä tuttavalla 40000€.
Hän maksaa sitä noin tonnin kuukaudessa, aika paljon rouvansakin ansiota että hän pystyy tuollaisia lyhennyksiä maksamaan ko summaa. Mutta sanoi kanssa, että menee kyllä kauan, ennen kuin velkasaldo on nollilla.
Pari tuttavaa on päässyt velkajärjestelyyn, yksi peliveloista ja toinen joistain muista.
Oman kunnan/kaupungin kautta käsittääkseni voi anoa tai yrittää sitä vaihtoehtoa. Oikeusaputoimiston kautta käsittääkseni on myös mahdollista hakea tuota apua.
Olisi kyllä hyvä vaihtoehto jos onnistuu, velat "niputetaan" ja velallinen maksaa yhtä kiinteää lainaa omalla korollaan pois sen sijaan, että makselee joka suuntaan yhtä laskua sinne tänne. - tiutiutitityyyytzzz
samalla sivulla mainos
Yrityslainaa 2.000-100.000 €
Yrityslainaa nopeasti ja joustavasti 2.000-100.000 € kilpailukykyisin hinnoin. Hae nyt!
voiton yrittämisestähän ne pelivelatkin tuleet joten eiku hakemaan yrityslainaa. - enpelaa
Mitä pelejä saa pelata ilman rahaa?Jos peli on jo ennen pelausta maksettu niin miten voi jäädä velkaa?
- EiRauhaaMissään
Oletko lukenut Takuusäätiön sivuja? Jotain velka- tai lainajärjestelyjä on muistaakseni mahdollista saada, mutta siinä vaaditaan näyttöä pelaamattomasta ajasta ja käsittely vie todennäköisesti yli puoli vuotta.
https://www.takuusaatio.fi/palvelumme/takuusaation-takaus - ÄläMasennu
Ole kiitollinen siitä, että olet päässyt pelaamisesta eroon. Älä missään tapauksessa ala pelaamaan uudelleen. Velkajärjestely voisi olla yksi vaihtoehto? Ja jos ei muu auta, niin vanhenevat 15 vuoden sisään.
Älä ota kuuleviin korviin näitä "pelaa lisää ja kuittaa voitolla velat pois" neuvoja. Sitä voittoa ei koskaan tule, olet jo saanut isoimman mahdollisen voiton pääsemällä pelaamisesta eroon.- Drii
Aina sitä joku siinä lotossa voittaa ja kuittaa ne miljoonat. Mitä enemmän pelaat, niin sitä suurempi todennäköisyys sillä jokulla on olla sinä.
- MikäHelvetinVimma
Drii kirjoitti:
Aina sitä joku siinä lotossa voittaa ja kuittaa ne miljoonat. Mitä enemmän pelaat, niin sitä suurempi todennäköisyys sillä jokulla on olla sinä.
sulla on saada muut pelaamaan? Pelaa itse, mutta älä sitä pelaamista muille riippuvaisille pakota! Tajuatko dorka, että joku voi olla itsemurhan partaalla pelaamisen takia ja sinä kehotat vain pelaamaan lisää.
"Aina sitä joku siinä lotossa voittaa ja kuittaa ne miljoonat"
Joo mutta se ei tule olemaan koskaan sinä, enkä minä, eikä ap. - pelaatmuutenvaan
MikäHelvetinVimma kirjoitti:
sulla on saada muut pelaamaan? Pelaa itse, mutta älä sitä pelaamista muille riippuvaisille pakota! Tajuatko dorka, että joku voi olla itsemurhan partaalla pelaamisen takia ja sinä kehotat vain pelaamaan lisää.
"Aina sitä joku siinä lotossa voittaa ja kuittaa ne miljoonat"
Joo mutta se ei tule olemaan koskaan sinä, enkä minä, eikä ap.No mitä sä sillä pelaamisella sitten yrität tavoittaa, jos et voittoja?
- OsaatkoLukea
pelaatmuutenvaan kirjoitti:
No mitä sä sillä pelaamisella sitten yrität tavoittaa, jos et voittoja?
"Peliongelma tuntuu olevan nyt selätetty,"
Tuputat pelaamista henkilölle, joka on päässyt siitä eroon!
- KultaJaskainen
Kun pelaat lottoa tonnilla sulla on yli tuhatkertainen mahdollisuus voittaa kuin pelaat eurolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997893- 1075627
- 2754891
- 494863
- 763637
- 512869
- 632615
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222478Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294