Uusi rakkaus

Maria38

Voiko uusi ja aito rakkaus voittaa.
Mies (50 ) elää "kaveriavioliitossa". Kuitenkin perhe ja varsinkin pienet lastenlapset tärkeitä.
Työ sitoo myös perheeseen.

Uudessa, vielä salaisessa, suhteessa aitoa rakkautta ja välittämistä jonka kruunaa hyvä seksi.

Minkä valinnan tekisitte?

5

767

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reka

      Villahousut takaisin jalkaan.Ihastus menee ohi,elämältä putoo pohja.

    • olennainen

      tätä asiaa aikaisemminkin.
      ja jos kysymyksessä on erään länsirannikon perheyrityksen osakas, niin et ole ainoa rakkaus hänelle.
      Parempi hänelle että pysyy perheensä kanssa ja tekee vain syrjähyppyjä.

    • O. Velin

      Ku antaa, saa samalla ittekkin.

    • Nainen55Mies43

      Unohda koko juttu, sillä onhan mieskin liian vanha!
      Kuka hullu ottaa 50 miehen riesoikseen tieten tahtoen? Jos hänellä nyt väliaikaisesti pelittäisikin, niin sehän on ohimenevää. (tilanne huonontumassa) Ja jos nyt seksi ei olisikaan sinulle kovin tärkeää, niin ehkä sitten. Sinullakin on kuitenkin aktiivisemmat vuodet vasta edessä. Mieti vähän sitä!
      Tietty myös isoisäkin on hyvä syy jättää rauhaan..:))))

    • käsitteitä rakkaus ja seksi keskenään? Entä miehesi? Joskus ihmiset tekevät niin ja katuvat ensihuuman laannuttua.

      Kysyt, miten me muut valitsisimme.

      Vastaan osaltani, etten osaa edes kuvitella uuden suhteen käynnistämistä ennenkuin entiset on eletty loppuun ja asiat selvitetty. Kannatan avoimmuutta ja rehellisyyttä kaikissa ihmissuhteissa.

      Jokainen on oman onnensa seppä ja onneksi sinä tiedät mihin olet ryhtymässä.

      Oletko muuten ajatellut, miten luottamus säilyy/kehittyy salaisena alkaneessa suhteessa?

      Mistä tiedät voivasi luottaa suhteenne aitoon rakkauteen ja välittämiseen? - Mieshän pettää vaimoaankin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14280
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      27
      5908
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5455
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      298
      4319
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      38
      4067
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      99
      3641
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      2
      3551
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3518
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2601
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      92
      1387
    Aihe