taloudessamme uusi 3kuukautta sitten ensirekisteröity toyota avensis. auton pesun yhteydessä huomasimme että molemman puolen helmakoteloissa aivan silminnähden selvät murtumat. onko muilla ollut samanlaista ongelmaa ja mitä merkkikorjaamo antaa vastaukseksi? korjaamolle aika vasta viikon päähän tarkistukseen.
Kumma kokemus
ari-zwäng
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Avensiksen myynti ja valmistus lopetettiin jo viime vuona joten äläppäs puhu paskaa
Miksi kopioit aloituksen skoda palstalta?
toi aloitus on kopioitu skoda palstalta.
Se on ihan normaalia toyota laatua.. Jos ei ruostu niin sitten murtuu rasituksen alla. Ei hyvää päivää! On kyllä niin hengenvaarallisia laitteita muun liikenteen seassa nuo puolen millin pellistä tehdyt riisikipot.
Parempi kuin viet kiireesti vaihtoon sen auton johonkin viisaampaan merkkiin. Tehdastakuu ei toyotalla tosipaikan tullen kuitenkaan korvaa mitään. Varmaankin ymmärsivät itsekin epäonnistumisen, kun eivät uskalla enää avensista saati hiacea tänne tuoda..