Nyt porukka tv:n ääreen!

heloppuakateltavvaa

Markku alkaa nikkaroimaan kaverinsa kanssa.Kuinka moni muuten tietää,että Heli on käynyt aikoinaan armeijan?

7

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niittipihtilöitä

      Korjuuseen männöö Hiljan pönttö. Ei sua tohittuu paikkoo vaikka luvan perästä ja popniittiin kansa... Ei sua..

    • MikäKomppania

      En kyllä usko että tuolla ruholla on hakeutunut armeijaan, naisille kun se on vapaaehtoinen. Yleensä naispuoliset jotka hakeutuvat armeijaan ovat urheilullisia ja koulumenestys on hyvä. Poikia paremmassa kuosissa älyn ja fysiikan suhteen. Onko niitä perunankuorinta porukoita vielä armeijassa kuten vanhoissa Suomi-filmeissä näkee. Sellaisessa Heli on voinut olla, lähellä lihapatoja. Saanut sitten jonkun suursyöjän hampurilaisstipendin.

      • töpinän-hevosmies

        Heh, heh... korkeintaan Heli on käynyt Pelastusarmeijan. Eihän oikean armeijan varusvarastolta olisi Helille löytynyt muuta vaatetusta, kuin puolijoukketeltta.


    • Jupjoty

      Hiljako armeijassa eläs nyt sentäs. Make laittelloo keikari ei ees tiijä. Tulloo pönttö korjuuseen. Clint laitto lintulauvan Rapantin konttiin ja menoksi.
      Hilja armeijassa...

    • IhanYmmällään

      Onko tuo clint se Timotei? En ennää pysy perässä tässä Hilja ja pönttö sadussa.

      • Estwoodinmetkut

        Hilja osti uuvet roksit ja vahvistusvanerin piästäveittävvään. Keikarin kelpo vaa kölliä kaksoismassapyörä leuvvan alla. Glint tarjoutuu vierihoitoon Hiljan viereen. Hilja ol huutanna jotta pönttö pitää ottoo mukaan jos kiähnäytymmään meinovva pistä etennii uamuyöstä.
        Erkki tulloo hakemaan pihkarukkassii ja Hiljan entiset roksit, niissä oli nimikirjailu pohjassa, mutta on kulunna jo poikkeen asti.


    • Ressukessutar

      Eikös se Keisarinnatar ollut armeijassa. Soppatykkin koemaistajana ja Sotkun munkkileipurina.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      235
      3279
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      358
      2941
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      14
      1957
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1748
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1642
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1493
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1456
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      467
      1370
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      0
      1370
    Aihe