Sware Iron-selain eli siis melkein google chrome. Tässä on outo ominaisuus. Pystyy avaamaan vain uuteen välilehteen, ei koskaan samalle sivulle uutta linkkiä?
Mistähän kohdasta pitäisi säätää, että voisi avata myös nykyiseen sivuun uuden linkin?
Alkaa näet olla melkoisen paljon noita välilehtiä auki loppupeleissä. Tai sitten pitää sulkea niitä entisiä sitä mukaa, kun on lukenut.
Vain uuteen välilehteen?
Omituista
3
108
Vastaukset
- että-sellanen-on-ubuntu
Ubuntu on vähän sellainen että siinä ei välttämättä toimi mikään odotetulla tavalla. Selaimessa itsesään ei ole mitään vikaa.
- Omituista
Niin, kyllä minä sen olisinkin tiennyt, mutta nyt on kysesssä Windows 7 Home Premium, eli kaikkien aikojen paras käyttis, mitä ikinä tehty on!!
Ja selain oli siis SRware Iron, oli jäänyt r-kirjain pois aloituksesta. Saattaahan olla, että lisäosa uMatrix pitäisi säätää/sallia enemmän. En oo vielä kokeillut. - Omituista
Jep. Kyllä se oli uMatrix, jota piti hieman säätää/sallia. Nyt toimii normaalisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859