Duuniin tehtaalle!

Jos saan duunipaikan niin löytyykö Äänekoskella asuntoa helposti. Mikkäs on harrastusmahdollisuudet, onko prätkä-tai jenkkiauto kerhoo Äänekoskella tai lähistöllä?
1462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

On kokkeli nokat sniffaa kerho

Äänestä

Tervetuloa Äänekoskelle ja kaikki järjestyy.

Äänestä
  • Täällä käydään kylläkin töissä so. meillä on työpaikkoja, mutta mielellään asutaan kuitenkin muualla. Jyväskylä on varsin suosittu asuinpaikka kaupungin virkamiesjohdon keskuudessa.

    Äänestä

Suolahteen ei kannata muuttaa. On karmea paikka asua.

Äänestä
  • Yhtä karmea ku äänekoski ei mitään eroa juoppoja ja narkkareita suurin osa

    Äänestä

  • Jos haluat nauttia hajuttomasta ulkoilmasta niin muuta Suolahteen/Laukasseen/Sumiaisiin/Konnevedelle... Äänekoskella haisee aina.

    Äänestä

  • Ei haise Äänekoskella enää. Nyt on niin pitkä piippu,että hajut menee mainitsemiisi pikkukyliin.

    Äänestä

  • Miksi siellä sit kuitenkin haisee joka ikinen kerta kun siellä käy??

    Äänestä

  • Suolahden mies antoikin osuvan ohjeensa lopuksi.
    Kokemuksesta viisastuu.
    Kun ei seudulla ole jalkakäytäviä eikä paloposteka eikä muutamaa autoakaan enempää niin ihmittele tarvetta klikkailla joutavia ääkoskilaisia tapoja

    Äänestä

Kuten jo aikaisemmin sanottu. Kerran vuodessa kun käy Äänekoskella, niin sen jälkeen Suolahti on kuin paratiisi.

Äänestä

Paras paikka asua on Konginkangas

Äänestä

Kohta irtisanomisaika lusittu ent. duunipaikassa. Olikos Äänekoskella pyöräkerhoo ja jos o nii misä? Loppuu keikkaduunit ja alkaa säännöllinen duuni nii vois jotai harrastaakin.

Äänestä
  • Euroopan komission kilpailuviranomainen on aloittanut tänään ennalta ilmoittamattoman tarkastuksen UPM:n toimitiloissa. Komissio on ilmaissut huolensa siitä, että tarkastuksen kohteena olevat sellumarkkinoilla toimivat yhtiöt ovat saattaneet rikkoa EU:n kilpailuoikeussääntöjä, jotka koskevat kartellien ja kilpailun rajoittamista koskevien käytäntöjen estämistä", UPM:n tiedote kertoo.

    UPM:llä ei tässä vaiheessa ole tietoa tarkastuksen lopputuloksesta. UPM tukee komissiota sen tutkinnassa, eikä voi kommentoida käynnissä olevaa tutkintaa.

    Myös Stora Ensosta vahvistetaan, että EU:n viranomaiset ovat tarkastuksella yhtiön tiloissa.

    Metsäkartelli minimoi kuitupuun hinnan.

    Äänestä

Vinkki pysy kaukana kun vielä voit tai jos oot muutanut jo niin pakene.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hdäijä kirjoitti:

Jos saan duunipaikan niin löytyykö Äänekoskella asuntoa helposti. Mikkäs on harrastusmahdollisuudet, onko prätkä-tai jenkkiauto kerhoo Äänekoskella tai lähistöllä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu