Pudasjärvellä maahanmuuttajien määrä näyttää kasvavan koko ajan. Kysymys kuuluu, että olisiko aiheellista rakentaa heille moskeija kahden viiva kolmen vuoden sisällä.
Pitääkö Pudasjärvelle rakentaa moskeija ?
27
106
Vastaukset
- komulaisen
Ilman muuta ja hirrestä,täällähän on rahhaa jokaiseen kohteeseen.Komulaisen talon paikalle kolmi kerroksinen moskeija!
- Anonyymi
Mieluiten vaikka mos-skeida!
- salatut.teotmolemmilla
ilman muuta. lestoilla ja moskeijassa, kävijöillä on samat harrastukset.
- Rukoilkaamme
Ehdottomasti pitää rakentaa, mut harmi ku entinen hartsun tontti ehdittiin varata, siinä olisi ollut erinomainen paikka moskeijalle kun nämä kerrostalot tulee tien toiselle puolelle niin ei olisi ollut pitkä matka rukouspaikalle.
- Veistäveistä
Ens talven lumenveistoviikon teema voispi olla: veistä moskeija! 🤔
- Maastapoisvaan
Nyt on järkevää politiikkaa Itävallassa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201806082201001053_ul.shtml - heikkokuulo
Ja helevatun iso ääninen.
- Kirveelletöitä
:D keskustelun aloittaja varmaan tietää kertoa, että montako kävijää siellä kenties olisi?
Toki voisi nähtävyytenä olla hyvä, jos tarpeeksi korkean tornin pykäisi.
- tottuusss
Maahanmuuttajista suuri enemmistö on muita kuin muslimeja.
- kirjoita.tuo.YouTubeen
V niin kuin ketutus.
- tyhjääparempiaonmuut
Voisin äänestää persuja, jos ne menisivät oikeasti hallitukseen. Mutta eiväthän nuo aio mennä, vaan haluavat jäädä jatkamaan samaa tyhjänpäiväistä räkytystä oppositioon. Persut eivät ole valmiita tekemään töitä ja ottamaan vastuuta, ainoastaan räkyttämään ja pieksämään suutaan.
Äänestä niitä, jotka ovat oikeasti valmiita ottamaan vastuuta.- naurattaa
Tanskan kansanpuolueen toimintatapa on selkeä ja tehokas ja sekin perussuomalaisille kelpaa. Mutta Pudasjärvellä on muista kunnista täysin poiketen selvä monikulttuurinen väestötavoite joten onnea tielle jonka olette yksimielisesti valinneet.
- Vtunurpot
Ihan höpöhommaa uhota mitän, jos ei ole valmis oikeasti tekemään hommia. Vähän ko ois naapurin pystykorva narun nokassa räksyttämässä tyhjää. Ei mitään virkaa!
Suuret on puheet, mutta ei mitään näyttöjä eikä edes halua näyttää! Vellihousuja koko sakki. Miten se suomi äänestetään takaisin :D no persut nostamaan kovaa palkkaa tyhjän räkyttämisestä oppositiossa....hohhoijaa...on niillekin veroeuroille parempia kohteita! Miten se suomi sieltä oppositiosta saadaan takaisin???? - Maukkaperusjätkä
Joo on niillekin euroille parempaa käyttöä. Antaa vaikka puurokenraalille. "Anta minule minu raha". Totesi puurokenraali kun pääsi Ouluun.
- Jaksatvanhaajauhaa
Ihan sama sille tai muille. Sillä on merkitystä, että kuka tuolla asioita hoitaa ja millä järjenjuoksulla. Luusereita luovuttajia sinne ei kannata laittaa, näkihän sen jo edellisissä vaaleissa mitä siitä seurasi. Sama porukkahan se edelleen on. Muutama hyppäsi vaan Sinisiin. Yhden asian ja aivosolun porukkaa enemmistö.
- Samaamaatavaikkaeripuuta
Maukkaperusjätkä kirjoitti:
Joo on niillekin euroille parempaa käyttöä. Antaa vaikka puurokenraalille. "Anta minule minu raha". Totesi puurokenraali kun pääsi Ouluun.
Ja enemmistö psujen porukasta! Jos ei kriminaalihuollon, niin Kelan etuuksien nauttijana.
- päänpässi
Tosiaan minusta vaikuttaa että Livolle keskelle kylää on moskeija nousemassa.
Minareetteja vaille valmis. - tuttu_ennen
Ei päässyt Riekki etuskuntaan-ei.
- VesaR
Eikä netti polliisi eikä entisen kunnanjohtajan sairaanhoitaja poika joka 20 vuoteen ole ollut niissä hommissa
- Anonyymi
Esikoto-hankkeen vastustajat menivät eduskuntaan suurilla äänimäärillä mutta puolestapuhuja ajoi äänestäjänsä vastakkaiseen leiriin. Kävi kuten pääministerillekin kävi.
- Näkymätönkolkka
No ei päässy koillismaalta kukaan. Surullista.
- Anonyymi
Vain 0,2 % jäi puuttumaan siitä, että Persut olisi ollut maan suurin puolue ja pääministeripuolue.
Hävetkää niiiiin helkatisti kaikki, jotka jättiävä iänestämättä.- Anonyymi
Persujako sitä ois pitänyt äänestää. Mikä siitä ois tullut jos nämä ois valtaan päässyt.
No ei ainakaan moskeijaa :)
- Anonyymi
Etälukion uskonnon kurssi islamista: " Kaikki ovat syntyessään muslimeja". Tuollaista harhaoppia meille työnnetään joten saisivat viedä moskeijansa muualle.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2146486Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa844860Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1134665"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste213128Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1002837En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.622255Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331757- 651717
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391664- 571497