Mitä tehdä, kun naapurillani on skoda? Käsittääkseni tästä voi seurata paljon ongelmka ympäristölle ja mm. Ihmisten mielenterveyteen.
Voiko taloyhtiö kieltää skodalla ajamisen ja sen säilyttämisen taloyhtiön alueella?
Naapurillani on skoda
29
<50
Vastaukset
- Toyota_Hybrid1
eipä oikein voi muuta tehdä kuin tilata romu ukon hakemaan pois ja ostamaan laadukkaan Toyotan tilalle.
- haepianapua
Ainoa mahdollinen teko on tuollaiselle nillittäjälle, siis aloittajalle, voisi tehdä, on tilata mielenterveyden ammattilaiset noutamaan moisen onnettoman saamaan kipeästi tarvisemaansa hoitoa
- Rölliköitä
Eipä voi oikein muuta tehdä kun viedä nuo satusedät hoitoon joksikin aikaa. vois auttaa tilanteeseen paljon.
- NlMlMERKKl
Kysymys kuuluu: oliko mielenterveysongelma jo ennen kuin naapurilla oli Skoda?
- haepianapua
Ihan varmasti oli.
- Markkupelkää
Markku, pelko pois!
- Huonokierre
Kyllä on muutettava hyvissä ajoin ns. hyvälle asuinalueelle, porttiteorian mukaisesti slummiutuminen alkaa juuri noin että ensin on harmittoman tuntuisesti yksi itäropponen ja ei aikaakaan niin asuukin jo slummissa.
- Masa-
pyydä vaihtamaan parempaan autoon, esim Kia on paljon laadukkaampi auto eikä edes ruostu kuten skoda.
- Skodajulli
Ei voi taloyhtiö kieltää Skodalla ajamista, kuten ei myöskään Mersulla ajamista. Taloyhtiö ei myöskään voi kieltää epävakaiden persoonallisuuksien asumista, elleivät sekopäät itse aiheuta naapureille kohtuutonta häiriötä.
- Faktat_kuntoon
Skoda laskee koko seutukunnan neliöhintoja. Taloyhtiö VOI kieltää Skodan pidon talossa enemmistöpäätöksellä.
- Hallituksen.pj
Faktat_kuntoon kirjoitti:
Skoda laskee koko seutukunnan neliöhintoja. Taloyhtiö VOI kieltää Skodan pidon talossa enemmistöpäätöksellä.
Eipä ole tuollaista päätöstä koskaan tehty missään taloyhtiössä.
- Uimamaisteri
Hallituksen.pj kirjoitti:
Eipä ole tuollaista päätöstä koskaan tehty missään taloyhtiössä.
No sinähän toki tiedätkin kaikkien taloyhtiöiden kaikki asiat muinaisuudesta tulevaisuuteen. On teillä skodisteilla kovat luulot itsestänne ja itäautoistanne.
- Skoooda
saatetaan kyllä tulkita kohtuuttomaksi haitaksi naapureille ja oikeuttaa siten asunnon haltuunottoon tai häätöön.
- Hallituksen.pj
Uimamaisteri kirjoitti:
No sinähän toki tiedätkin kaikkien taloyhtiöiden kaikki asiat muinaisuudesta tulevaisuuteen. On teillä skodisteilla kovat luulot itsestänne ja itäautoistanne.
Taloyhtiöiden hallituksiin valitaan yleensä järkeviä osakkaita. Jonkun automerkin kieltäminen osakkailta on järjenvastainen päätös.
- skodajulli
Hallituksen.pj kirjoitti:
Taloyhtiöiden hallituksiin valitaan yleensä järkeviä osakkaita. Jonkun automerkin kieltäminen osakkailta on järjenvastainen päätös.
Varsinkin, kun se automerkki on Suomen suosituimpia. Jos yhtiöjärjestyksessä olisi tuollainen pykälä, niin se kyllä laskisi osakkeiden arvoa.
- skodajulli
Skoooda kirjoitti:
saatetaan kyllä tulkita kohtuuttomaksi haitaksi naapureille ja oikeuttaa siten asunnon haltuunottoon tai häätöön.
Tämän taloyhtiön parkkipaikalla on pelkästään uudehkoja autoja. Jos sulla on antipatioita jotain automerkkejä kohtaan, niin älä todellakaan muuta tänne. Kalliita ovat kämpät täällä pääkaupunkiseudulla. Ei me tarvita häirikköjä tänne.
- ArkaaFaktaa
Aloitus on Touotapoijan avunhuuto, koska nyt hän pelkää että naapurusto tajuaa kuinka paljon parempi auto Skoda on ja se on myös paljon ajossa, sillä sitä varten se on tehty.
Skodamies ei tosin kauheasti kehtaa elvistellä, sillä hän ei halua lietsoa kateutta, mutta voi hän vienosti hymyillä ja katsoa säälien Toytapoikia jotka kuolaavat tehokkaan ja upean auton perään. - q7x2
tosiasiassa meidän naapuristossa eräs nyhvake osti Skodan ja siitä vuoden päästä oli jo kaksi ok-taloa myyty ja kolmas on nyt myynnissä, sanoivat asuntojen arvojen laskevan kun Skodia näkyy pihalla,
ollaan totuttu premium-merkkeihin täysin näillä seuduilla- hakisitjoapua
Voi tuota valheen määrää!!!
Hakisit jo apua!
- hankiItsetunto
Kyllä uusi Skoda aiheuttaa keskiarvoisessa taloyhtiössä aina kateutta, mutta Skodamiehellä on hyvä itsetunto, eikä siitä välitä.
Ohjeeksi Toyotan omistajille(lue kateelliset) voitte tekin saada Skodan kunhan olette ahkeria ja käytte töissä, huomatkaa se fakta, että Skoda omistaminen on paljon edullisempaa kuin Toyotan, joten raha riittää paremmin muuhun. - skädäm_
käsittääkseni taloyhtiön säännöt kieltävät ongelmajätteiden varastoinnin tontilla?
- Hallituksen.pj
Olet oikeassa.
.
- Hallituksen.jasen
Muuta pois. Taloyhtiön henkinen terveys paranee kertaheitolla.
Sano sille että pohjalta on suunta vain ylöspäin.
- skodajulli
Ei tollanen pelkuri uskalla edes jutella naapureiden kanssa.
- skodajulli
Kyllähän se niin on että toyota on ylivoimaisesti parempi ja luotettavampi kun itäauto skoda. Itäblokin kaunottareksikin on skodaa lehdissä mainostettu. En ihmettele yhtään että asuinalue jossa on paljon skodia tuo mieleen kommunismin ja neuvostoliiton, neuvostoliitto taas tuo mieleen kansan köyhyyden. Nostan käden pystyyn virheen merkiksi ja pyydän anteeksi aikaisempaa huonoa käytöstäni.
- Skodajulli
skodajulli kirjoitti:
Kyllähän se niin on että toyota on ylivoimaisesti parempi ja luotettavampi kun itäauto skoda. Itäblokin kaunottareksikin on skodaa lehdissä mainostettu. En ihmettele yhtään että asuinalue jossa on paljon skodia tuo mieleen kommunismin ja neuvostoliiton, neuvostoliitto taas tuo mieleen kansan köyhyyden. Nostan käden pystyyn virheen merkiksi ja pyydän anteeksi aikaisempaa huonoa käytöstäni.
Varsin näppärää pölliä nimimerkki. Luuletko, että joku uskoo tuon takinkäännön..haha..
- loistovalinta
Voit olla vapaasti kateellinen naapurillesi.
- Työsuhdeauto2018
Ei voi mitään asialle tehdä. Se naapurisi ajaa työsuhdeautolla ja hänen palkastaan sinunkin työttömyyspäivärahasi maksetaan.
Valitettavasti se Skoda on hänen työkalunsa eikä siihen hommaan Toyota tilastollisesti kelpaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2254910Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki493311Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma362975PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist842953Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne612842Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902675Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142391Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1032207- 1501568
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn91250