Miten käy,järjestyvätkö asiat sovinnolla?Pääsenkö vihdoin tästä ahdistuksesta,selviänkö taloudellisesti?Entäpä työkuviot?
Kiitos!
Cherrykirsikka
2
214
Vastaukset
Aikamoista skismaa näkyi ja juuret tuntuivat ulottuvan niin syvälle menneisyyteen etteivät asiat aivan hetkessä selviä, mutta ajan myötä kyllä - eivät kuitenkaan niin nopeasti kuin toivoisit. Taloudellisesti selviät kyllä, vaikka leipäsi ei niin leveä olekaan, mutta töiden näen kyllä jatkuvan ja säästäväisellä elämäntavallasi keplottelet läpi harmaan kiven. Yritä olla murehtimatta tulevaa ja elää tätä hetkeä, tässä ja nyt, niillä eväillä mitkä juuri nyt on käytössäsi. Kun et murehdi koko elämääsi kerralla vaan keskityt elettävään päivään, ahdistuksesi vähenee, pysyy aisoissa ja häipyy lopulta kokonaan. Aurinkoisia talvipäiviä Sinulle!
- kevättyttö
Kiitos nopeasta vastauksestasi.
Jotain tällaista olen ounastellutkin,vaikka toivoisin asioille pikaista päätöstä.Nuuka olen ollut ikäni ja se lienee osani elämässäni.
Yritän hoitaa asian kerrallaan,muuten en todellakaan jaksa.Sanotaanhan,että asioilla on tapana järjestyä.Luotan siihen.
Kiitos vielä ja hyvää kevättä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2517592Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1433996Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1232251Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261707- 471530
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421224Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411022Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8983Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23958