On todella hienoa, nyt löyty liiton uudelta hallitukselta ryhdikkyyttä palata takaisin juurilleen.
Nähtävästi X30 kilpailujärjestäjän ja promoottorin ajatuksena oli vallata koko Kartingliitto itselleen, omaksi tiedotuskanavakseen ja panderollikseen ?
Tältä ainakin näytti, kun klikkasi Kartingliiton face- tai netti- sivut auki . Esiin pompsahti aina X30 sivut, olit hakemassa ihan mitä tietoa hyvänsä. Ne todella tärkeätkin tiedotteen hautautui sinne jonnekkin muun silpun ja mainonnan sekaan.
On helpottavaa huomata, että promoottori on saanut kenkää sekä lajiryhmästä, että Kartingliiton hallituksesta, päästään taas uuteen nousuun.
Homma taisikin olla enempi "rakkaudesta itseensä" kuin rakkaudesta lajiin.
Suomen Kartingliitto palannut juurilleen
HerättyTodellisuuteen
5
99
Vastaukset
- Peukutsille
Nyt täytyy kyllä ihan peukkua pukata. Mikäli sivut tulevat taas Suomen Kartingliiton hallintaan ja käyttöön, hieno homma hallitukselta.
- Eiiamefani
Ovat jo karting liiton hallinnassa ja näköjään kokoajan tulee muutoksia
- Kiitostäältä
En tiedä, kuka mahtaa päivittää, mutt nyt homma toimii asiallisesti
- Mattipuhakka
Meitä tulee olemaan varmaan 3-4 jotka päivittää nyt on lari hoitanut hommaa.
- Anonyymi
Missäs on vaihteelliset luokat??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746324MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415398Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.614264NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734122Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja663890Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.741208- 3231068
- 571014
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32860Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62811