2SM tuomarit

Katsomossa

Kyllä sääntövaliokunnan pitäisi kiristää kriteerejä tuomarivalinnoissa. Seinäjoella juniorien SM kisoissa luokattomia tulkintoja. Pitää muistaa että painijoille on aina karsinta SM kisoissa.

2

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jajanne

      pääseehän ne kaikki junnuikäiset kuitenkin PM-kisoihin koittamaan. Sen perusteella ne paikat lopullisesti jaettanee.

    • Tuomarointi

      Sinne vain itse tuomaroimaan. Ihan törkeää oli kuunnella miten aikuiset miehet huutelee tuomareille kakaroiden kisoissa, hävetkää elämänkoululaiset!
      Aivan pahaa teki, niin ala-arvoista käytöstä molskilla kuin täällä. Itse arvostan tuomareita, siellä on kuitenkin kolme tuomaria ja jos pisteet jaetaan niin ne on kaikki samaa mieltä eli todennäköisesti oikeassa. Sitten on näitä puusilimiä vanhemmissa ja huoltajiissa jotka ovat omasta mielestään niin oikeassa.
      Elintä loppuu pian tuomarit kun te teette niiden työstä (harrastuksesta) ihan paskaa.
      Kasvakaa paskahousut aikuiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6610
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      54
      5672
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      79
      4426
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      86
      4309
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      104
      4081
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1446
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1257
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      337
      1253
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      16
      1210
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      35
      978
    Aihe