Tulette näkemään vaalien jälkeen että epäterveelisen ruuan ja ilmastolle haitallisen ruuan verot nousee.olipa hallitus minkä värinen tahansa.se on vaan fakta asia.ne nyt sattuu olemaan niitä välillisiäveroja.jota kaikki puolueet ovat valmiita nostaan,myös perussuomalaiset.silloin saadaan auto ,disel,perintö,yhteisö,miljaardin veroale kaikkille,koskee myös böjrn walroosia.tämä on sen lystin hinta.ps. unohtu varmaan joku veroale mainitsematta.
Verolle vaan
Menikönaamatotiseksi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Suomessa on kaikki liian hyvin kun vihervasuritkin vain askartellee ruokaveron kimppussa, hyhyi!
Antti sanoi ettei lihan hinta nouse ainakaan veroilla. Kasvisten hinta saattaa jopa pudota. Se, että nouseeko sinun ruokavalion hinta, eli rasvan ja sokerin hinta, ei selvinnyt kyseisestä kommentista. Ei sillä, että sinun ruokavaliosta olisi edes varsinaisesti kysytty mitään.
Kaikki asiantuntijat pitää tuota Rinteen verojuttuja täysiin huuhaana ja toteuttamis kelvottomina, onhan se vaalihöpinää vain!
Sipilä janoaa valtaa, sillä osa suomesta on vielä myymättä. Keput voisi kyllä myydäkkin ulkomaille.
Punavihreätsossutko ne määrittelee mitä ihmiset saa syödä, jo on aikoihin eletty!
Kepu määrittelee kuka saa syödä.
Pysy pää totuudessa Kepupelle äläkä vouhota milloin minkäkinlaista veroa sinun mukaan on tulossa. Sen voin sanoa että Suomalaisten elämä tasapuolistuu ja eriarvoisuus vähenee ja hyvä niin.
Voi teitä tietämättömiä ihmisraukkoja,kun että uskalla katsoa tottuutta silmiin.tämä alottajan kirjotus on täyttä totta.
Kuurosokea kepuli huutelee omia päähänpistojaan.
Ruuan alvi nollaan, eikä mitään vihervasemmiston ilmastovouhotusveroja!
Petosmies Rinne vie ruuan köyhän suusta.
Sipilä tekee niitä köyhiä, eikä heillä ole varaa ostaa ruokaa ellei se ole ilmaista.
Jaa. Minkä petoksen Rinne tehnyt? Perustele. Ja todista. Huuhaaukko taijat olla.
Terveellinen ja ympäristöystävällinen ruoka halvemmaksi!
Epäterveellinen ja ei-ympäristöystävällinen ruoka jätettäköön vanhaan hintaan nautittaviksi heille, jotka haluavat sairastuttaa itsensä syömällä liiiikaaa punaista lihaa ja muitakin verisuonia kovettavia eläinrasvoja ... maiskis maiskis eikä hintaa nosteta!!!
Duunari jaksaa paremmin roskaruoalla, rehu ei riitä kun patsasteluun.
Ei tullu Lii Antersonilta ay-liikkeen verovapaan liiketoiminnan verotus esitystä, meno lisäyksiä miljaarti tolkulla!
Kyllä miljaarteja piisaa, mitä sitten lienevät.
Köyhä ei lihaa tarvitse.
Siirry sinäkin vaan salaatti linjalle eläkä turhaan vouhota täällä .Pysyt terveempänä ja voip olla että nuo" Ajatuksetkin rupeaa kirkastumaan ja hylkäät Kepu menneisyyden."!