Kun huomenna voi sanoa, että ensi kuussa on vapunaatto, niin rupeaa tulemaan taas moottorivalinta mieleen. Onko Tohatsun 50 TLDI:stä kellään mitään kokemuksia? Pitääkö meteliä, syökö paljon yms? Vene on Buster L -98.
Kesä
Mielessä
2349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä kompura jyskyttää kun vapuunaaton jälkeinenen aaamu!! Syömisistä en tiedä mutta jano on ainakin hirmuinen kuin vapunaato....no en viitsi toistaa itseäni.
Leikki leikkinä ja asiantentevia vastauksia kiitos! Entpä jälleenmyntiarvo? Joutuuko jatkossakin tyytymään Nuhatsuun kun muut "isot" merkit ei hyvitä vaihdossa.Jossain testissä 50 vaikutta hiukan "tehottomalta" vai muistanko ihan väärin. Ainakin maahantuojan pitäisi tulla väliin ja pistää 1-2v takuuaikaa lisää että kauppa rupeaisi kunnolla käymään. 2v on tänäpäivänä aika vähän! Hintahan on aika mielenkiintoinen kun messuilla 50hv oli halvempi kuin 40hv. Ja 90:sen hinta 7690:- miinus käteis kassaalennus niin mielenkintoisia koneitahan nuo on. Löytyisikö alan "pioneerejä" jotka TLDI:tä ovat pyörittäneet.
Itse aiassa ihmettelin kovasti leikkisää kommenttiasi metelistä ja janosta, koska itselläni on, tosin vähäinen, kokemus viiskymppisestä, ja minusta se on roimasti hiljaisempi kuin vanha 2-t Tohatsuni(jossa muuten ei ollut mitään murhetta). Itse asiassa se minusta ei ajossa ole ääneltään kummoisempi kuin kaverin 4-t Suzuki, mutta tyhjäkäynnillä hiukan äänekkäämpi. Tyhjäkäyntiääni on, niinkuin joku aikaisemminkin taisi sanoa pehmeän tumma.