Rakkautta ei ole enää ilmassa

se katosi jonnekki. Tunnen vain tyhjyyttä. Vai pitäisikö rakastua johonkin mätiäiseen, joka ihan eri tyylinen.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tunne katosi avaruuden tyhjyyteen?

Äänestä

Mikä on mätiäinen?

Äänestä

tyhjyyksien tyhjyys, kaikki on tyhjyyttä

Äänestä

Ei niin..kurjaa kun ei oo ketään jolle ❤️ sykkii...

Äänestä

Vaan sinun pitäisi ampua itsesi. Olet niin ihmissaasta kuin ihminen voi olla. Jo pelkkä ajatus siitä että löytäisit jonkun jonka kanssa lisääntyä etoo ja saa harmittelemaan koko ihmiskunnan puolesta... sinun jälkeläisesi tulisivat aivan varmasti vain tekemään kaikkea paskaa kanssakulkijoille. Joten älä tee sitä... ja jos päätät noin tehdä niin muista kastroida itsesi ennen kuin aloitat seksielämän sen jonkun kanssa kuka ikinä se tulee olemaan.

Äänestä
  • Tämä kommentti on jo niin överi ettei voi kun nauraa. 😂

    Äänestä

  • Hieman_Överiäkö kirjoitti:

    Tämä kommentti on jo niin överi ettei voi kun nauraa. 😂

    Tai sitten ajattelen noin eräästä henkilöstä?

    Äänestä

Rakastaminen on päätös, ei tunne. Moni vanhempi rakastaa hankaliakin lapsia, vaikka ei olisi syytä, tai puolisoa.

Äänestä

Kuinka sinun oma perseesi on maailman tärkein asia.

Äänestä

Älä ota tosissaan.😯

Äänestä

Rakkautta on ilmassa. Pikku siipiveikko uros jahtaa muka ynseää naarasta kun ikkunasta kiikkustoolissa katselin ulos. Elämmä parhainta aikaa vuuesta.

Äänestä

Kun kuitenkin päästät niitä mätiäisiä punkkaasi... sama kait se on vaikka rakastuisit sellaiseen? Tuskinpa kukaan kunnollinen sinua koskaan huolii.

Äänestä

Oon todennut saman ilmiön, rakkautta ei enää ole olemassa =/ tai sitten se vaan romanttisesti ajatelleen, antaa vaan odottaa itseään <3

mätiäiseen?? ei kait vaan ylipainoista naista tarkoiteta, ilkeää, no elämän on kokonaisuudessaan ilkeää ja armotonta.

Äänestä
  • Minä ainakin tunne rakkautta joitain tyttöjä kohtaan paljonkin jutellessa höpötyksiä.

    On kyllä hyvä asia että joku isompi kuten esim. "eripariaolevat" tai valtakunta välillä poistelee turhia viestejä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakkausenergia kirjoitti:

se katosi jonnekki. Tunnen vain tyhjyyttä. Vai pitäisikö rakastua johonkin mätiäiseen, joka ihan eri tyylinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu