Sinne meni taas muutama työpaikka. Toivottavasti rengaspuoli pyörii edes jonkinaikaa. Paineet kasvaa öljynjalostamon suuntaan.
Aino ja Reino
19
289
Vastaukset
- vaihtoehto.b
Jalostamo voisi työllistää nuo irtisanotut työntekijät, ellei koneinsinöörit riitauta asiaa!
- MietiEnsin
Nyt kyllä meni överiksi tuo nokkeluutesi, millä tavalla sinun koneinsinöörit liittyvät tähän, hekö olivat syy konkurssiin?
- vaihtoehto.b
MietiEnsin kirjoitti:
Nyt kyllä meni överiksi tuo nokkeluutesi, millä tavalla sinun koneinsinöörit liittyvät tähän, hekö olivat syy konkurssiin?
Ei syynä konkurssiin, mutta jos ovat jo kerenneet varata kaikki tervatehtaan työpaikat ja närkästyvät siitä jos sinne tulee muita ja sitten riitauttavat asian, sitä tarkoitin!
- kunttura-lakoon
Enpä usko jotta montaa paikkakuntalaista otetaan töihin, eihän ne kelpaa.
- jalkahikiwiki
Aika hiostava tuo reino sisätossuksi.Sandaali malli parempi.
- Reino.renkaat.autoon
Alittajalta kysyisin että tekeekö Reino ja Aino renkaitakin vai mitä tarkoitat?
- konkurssimainosvetää
Konkurssiuutisen levitessä tiedoitusvälineiden kautta tilauksia tossuista on tullut niin paljon,hyvä että kerkiävät pakata kaikkia tilauksia tehtaanjohtaja kertoo.
- eikopituja
minulla on pinkki reinot ja aino avokkaat olen tukenut tossutehdasta ikävä kyllä kun loppui. Tokmannilla on näkynyt Sauli luvattomia kopioituja reinoja eli saman tyyppisiä jotka saa halvalla
- tassutellaan
Sauliko nujersi Reinon tossumarkkinat,vaikka Kari Tapiokin niitä piti keikoillaan,ei kai presidentti ollut pelissä mukana.
- Jaskoppi
Miten konkurssiin ajautunut yritys voi myydä tavaraa? Vai joko ne myydään konkurssipesän lukuun?
- htht
Ei liene sinun päänsärkysi!
- Jaskoppi
On se, koskee aivan reinona päähän tuo juttu
- varastothupenee
Uutisissa kerrottiin,että tuhansien tilausten tulva on yllättänyt tossutehtaan.
- ihan.oikein.menee
Sehän on hyvä ettei jää konkurssipesälle huutokauppaan myytävää!
- tiedähäntä
Paha puolihan on siinnä,kun huutokaupassa jäisi mukavasti käteistä ilman kuittia.
- toiveajattelua
Ei jää, ulosottoviranomaiset vai mitkä konkurssipesän valvojat ne on, valvoo huutokaupaa ja yleensä pitää maksaa käteisellä ja se ei onnistu pimeänä, tai pitää olla riittävät pankkivakuudet kalliimmissa kaupoissa!
- manitpoiskin
Tossutehdas hukkumassa tilausten suureen määrään.
- ei.myyntiä
Kiinnihän tuo on se myymälä inventaarion vuoksi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841662
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88898- 8862
- 54852
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56849Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58793Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189779Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80735Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41730Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172720